Płock ma kolejne nowoczesne, klimatyzowane autobusy

kmp3Siedem nowoczesnych, klimatyzowanych autobusów przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych zasiliło tabor Komunikacji Miejskiej.

Umowę w tej sprawie podpisał prezydent Andrzej Nowakowski w sierpniu 2013. Prezentacja nowych „płockich” Solarisów odbyła się w czasie Wigilii przed Ratuszem.

Dwa pojazdy przegubowe o długości 18 metrów i pięć 12 metrowych dotarły do Płocka w sobotę 21 grudnia. Dwa z nich zaprezentowano mieszkańcom dzień później w czasie Wigilii przed Ratuszem. Autobusy są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych i osób podróżujących z wózkami dziecięcymi. Są to pojazdy niskopodłogowe na całej długości, ze wszystkimi wejściami bezstopniowymi, wyposażone w systemy informacji dźwiękowej dla niedowidzących i niewidomych. Pojazdy spełniają europejskie normy emisji zanieczyszczeń.

W sumie Komunikacja Miejska w ciągu ostatnich dwóch lat wzbogaciła się o 22 nowe pojazdy marki Solaris. Oznacza to, że już jedna czwarta taboru KM Płock to najnowocześniejsze dostępne w tej chwili pojazdy.

Kupno siedmiu najnowszych autobusów jest częścią projektu „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku”. Podpisanie umowy było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to: 9 769 999,57 zł. Dofinansowanie unijne wynosi: 8 295 999,64 zł.

Źródło: KMPłock

Skomentuj

comments