Koszykarze zgodnie z planem

W ramach 8 kolejki III Ligi Mężczyzn koszykarze płockiego MON-POLu udali się na mecz do Piaseczna, gdzie zagrali z tamtejszym MUKSem.

Nasi zawodnicy przystępowali do tego spotkania z wyśmienitą serią 5 zwycięstw z rzędu. Nasi przeciwnicy zaś mieli na koncie 6 porażek z rzędu.

Od samego początku meczu widać było lekką przewagę płocczan, którzy z każdą minutą powiększali przewagę. Pierwsze punkty w meczu zdobyli Mariusz Czajkowski oraz Piotr Lewandowski. Pod koniec pierwszej kwarty dwoma celnymi rzutami za trzy popisał się Janji Byambadorj i ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem płocczan 23:17. Drugie 10 minut było nieco bardziej wyrównane. Gra toczyła się punkt za punkt, ale to MON-POL wyszedł z niej zwycięsko 14:13. Po przerwie dać o sobie dali nasi podkoszowi gracze Piotr Lewandowski, Konrad Kowalski i Kacper Kuta, którzy skutecznie kończyli akcje naszego zespołu. Ta część gry również zakończyła się zwycięstwem płocczan 23:17. Wyraźnie zniechęceni gospodarze w czwartej kwarcie nie powalczyli o zmniejszenie strat. Tą część gry MON-POL wygrał 25:14 i w całym meczu 87:61.

Najskuteczniejszymi w naszej ekipie byli Janji Byambadorji i Kacper Kuta, którzy zdobyli odpowiednio 17 i 16 oczek. Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasługuje kapitan tego zespołu Rafał Chliczuk zdobywca 17 punktów.

Kolejny mecz płockiego MON-POLu już 24 listopada. Tym razem na hali Zespołu Szkół nr 1 w Płocku przy ul. F. Piaska 5 podejmować będziemy zespół MKS Polonia Warszawa. Czarne koszule jak na razie mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Jednak jak na razie rozegrali ich tylko 5. Początek spotkania o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy!

MUKS Piaseczno – MON-POL Płock 61:84 (17:23, 13:14, 17:25, 14:25)

MUKS: Chliczuk 17, Banowicz 15, Chludziński 8, Sielawko 4, Całka 2, Wójcik 9, Makulec 4, Postek 3, Hiernecki 1, Strzelczyk 1
MON-POL: Byambadorj 17, Lewandowski 13, Kowalski 11, Czajkowski 8, Sulkowski 2, Kuta 16, Borowski 11, Jankowski 5, Kaźmierowski 3, Wiśniewski 1

Źródło: MON-POL Płock