Płock stolicą chemii

Trwają Międzynarodowe Targi Chemiczne. W Orlen Arenie prezentuje się prawie stu wystawców z kraju i zagranicy.

 W programie dwudniowej imprezy jest także konferencja poświęcona innowacjom w przemyśle technicznym.  Jak podkreślano podczas uroczystego otwarcia targów, nieprzypadkowo tego typu impreza została zorganizowana właśnie w Płocku. – Nasze miasto od wielu lat jest stolicą polskiej chemii, a od kilku lat także chemii europejskiej – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Obecność koncernu PKN Orlen sprawia, że Płock jest i będzie kojarzony z przemysłem chemicznym. Chcemy, aby dzięki tym targom miasto było kojarzone także jako miejsce przyjazne przedsiębiorcom.

Prezydent podkreślał, że liczy na to, iż targi na stałe wpiszą się w kalendarz branżowych imprez w Polsce i Europie. – Uczestnictwo w tego typu spotkaniu daje możliwość wymiany doświadczeń i sprawdzenia, jakie nowe technologie chemiczne stanowią przyszłość – dodawał.

Andrzej Nowakowski zwracał się także bezpośrednio do wystawców. – Jestem przekonany, że kolejne lata będą latami sukcesu waszych firm, również dzięki doświadczeniom zdobytym w Płocku.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Promocja Mazowsza poprzez wypromowanie Płocka jako miasta przyjaznego dla przedsiębiorców i nowych technologii” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Wstęp na targi jest wolny. Zwiedzić stoiska i posłuchać specjalistów, biorących udział w konferencji, może każdy chętny.

Program Targów

14 listopada
godz. 9 – uroczyste otwarcie Targów
godz. 9-18 – prezentacje wystawców na stoiskach
godz. 10-17 – konferencja (dyskusje, wykłady)
godz. 20.30 – oficjalna Gala Targowa dla wystawców i zaproszonych gości

15 listopada
godz. 9-16.45 – prezentacje wystawców na stoiskach
godz. 10-16 – panele tematyczne konferencji
godz. 16.45 – zamknięcie Targów

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments