Radio dla Ciebie przywiezie do Płocka… drzewa

Już w najbliższą sobotę, 17 listopada w samo południe przed ratuszem pojawi się ekipa z wozem transmisyjnym i transportem sadzonek drzew.

 Radiowcy wraz z zaproszonymi gośćmi posadzą kilka drzew, a 1000 sadzonek rozdadzą mieszkańcom do przydomowych ogródków i na działki. Wydarzenie będzie relacjonowane na antenie RDC. Kilka drzew ozdobi plac przy ul. Okrzei (w pobliżu schodów w Jarze Kazimierza). Posadzą je przedstawiciele RDC, Fundacji „Fabryka Tlenu”, prezydent Płocka oraz wyłoniony w konkursie jeden z mieszkańców naszego miasta, którego drzewko będzie opatrzone tabliczką z osobistą dedykacją.

Konkurs będzie przeprowadzony w piątek, 16 listopada na antenie Radia dla Ciebie w godz. 6 – 9. Pełnoletni słuchacze muszą tylko zadzwonić do radia i ciekawie uargumentować, dlaczego drzewo ma zostać opatrzone tabliczką z zaproponowaną przez nich dedykacją.

Sadzeniu drzew będzie towarzyszyła eko-lekcja, prowadzona przez dziennikarzy RDC oraz Michała Piróga (tancerz i choreograf znany m.in. z programu You Can Dance) i Zbigniewa Łuczyńskiego (prezenter i dziennikarz telewizyjny prowadzący program „Uwaga”), którzy są przedstawicielami Fundacji Fabryka Tlenu. Mieszkańcy dowiedzą się m.in. o technikach sadzenia drzew i ich korzystnym wpływie na środowisko i nasze codzienne życie.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach realizowanego przez Polskie Radio RDC „Radio dla Ciebie” nowego projektu ekologicznego sadzenia drzew w mazowieckich miastach. Jego celem jest zaangażowanie mieszkańców miast i gmin w lokalne akcje na rzecz ochrony środowiska, a zarazem pokazanie potencjału wspólnego działania na rzecz społeczności. Sponsorem akcji jest Bank Ochrony Środowiska.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments