Anioły w Płocku

Dzięki dzieciom będziecie mogli je zobaczyć 6 grudnia w Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży. Zaprasza na otwarcie wystawy będącej pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ANIOŁ.

 Konkurs dla dzieci i młodzieży (4 – 6 lat) organizuje od lat Ośrodek Działań Artystycznych Dzieci i Młodzieży “Dorożkarnia” w Warszawie. Często biorą w nim dzieciaki z Płocka, zdobywając najwyższe uznanie, tj. Marcin Chojnowski (2 nagroda, rok szk. 2007/2008) czy – ostatnio – 6-letnia Aleksandra Kondzielewska (1 nagroda – praca w załączniku). Oboje są uczestnikami Pracowni Plastycznej „Piwnica” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który we wrześniu otworzył Galerię Sztuki i Młodzieży w CH Atrium Mosty.

W tej Galerii, od 6 grudnia, prezentowane będą „anielskie” prace dzieci: rzeźby, płaskorzeźby, kolaże, wykonane z papieru, masy solnej, plasteliny, drewna, gipsu i gliny oraz rysunki i prace malarskie.

Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DOROŻKARNIA powstał w 2000 roku, lecz jego historia sięga roku 1985, kiedy to na warszawskim Służewcu stworzony został Młodzieżowy Teatr Muzyczny PANTERA, który przez piętnaście lat swojej działalności realizował przedstawienia musicalowe wystawiane na scenach profesjonalnych teatrów. Aby stworzyć im stały i prawdziwy „własny kąt”, powstała DOROŻKARNIA – w budynku, który okazał się być starym garażem na dorożki, stąd nazwa. Z czasem grup twórczych i kół zainteresowań przybywało. Odbywają się tam zajęcia plastyczne, ceramiczne, filmowe i multimedialne. Jest studio nagrań, sala taneczna i widowiskowa oraz galeria. W 1998 r. w zajęciach uczestniczyło blisko 150 dzieci i młodzieży, w tej chwili ponad 550.

W konkursie „Anioł” udział biorą pracownie plastyczne z ośrodków kultury, szkół podstawowych, gimnazjów z całej Polski. Zapraszane są również przedszkolaki oraz wszystkie dzieci, które lubią malować i rysować. Z każdym rokiem rośnie liczba nadsyłanych prac; w ostatnich 3 latach od 1000 do 1300 prac. Rekord padł w roku szkolnym 2010/2011, kiedy nadesłano ich 2700. Laureaci i prace nagrodzone prezentowe są na specjalnej corocznej wystawie pokonkursowej w Warszawie. Teraz mamy okazje podziwiać je w Płocku, w wyjątkowej aranżacji wykonanej przez plastyków Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. ZAPRASZAMY.

WERNISAŻ: 6 grudnia, godz. 12 w GALERII SZTUKI DZIECI I MŁODZIEŻY
(I piętro CH Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2a)

WYDARZENIA w GALERII SZTUKI DZIECI I MŁODZIEŻY
(I piętro CH Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2a):

7 grudnia, godz. 16 – 18 – Anielski Weekend ze Sztuką – warsztaty plastyczne i animacyjne – WSTĘP WOLNY

8 grudnia, godz. 12 – 18 – Anielski Weekend ze Sztuką – warsztaty plastyczne i animacyjne – WSTĘP WOLNY

Wystawa czynna do 31 grudnia 2012

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments