Wystawy w Domu Darmstadt i Galerii P

pgs12Od 25 listopada do 10 grudnia 2013 roku w Domu Darmstadt można oglądać wystawę pokonkursową „Płock moich marzeń – miasto w przyszłości”.

Projekt „Poznaję moje miasto” realizowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku wraz z Archiwum Państwowym w Płocku oraz Szkołą Podstawową nr 21 w Płocku. Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Stowarzyszenie otrzymało z Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

Konkurs przygotowany w ramach projektu „Poznaję moje miasto” adresowany był do dzieci w wieku 6-9 lat z płockich przedszkoli i szkół podstawowych. Barwne i wykonane różnymi technikami prace zdradzają nam marzenia dzieci, dotyczące Płocka. Otwieramy tu długą listę życzeń: lotniska, samoloty, latające samochody, transport helikopterami, kolejki górskie, diabelski młyn, wiatraki. Są również dzieci, którym marzy się ocieplenie klimatu i palmy w Płocku oraz kolorowe budynki o wymyślnych kształtach. W dniu 14 listopada 2013 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Płocku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom.

W Galerii P Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki mieszczącej się w Urzędzie Miasta Płocka w dniach 21 listopada – 8 grudnia 2013 roku możemy obejrzeć wystawę poplenerową z Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Ogólnopolskie Plenery Plastyczne w Sierpcu, to plenery z tradycjami. Organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Burmistrza i Radę Miejską Sierpca od dwudziestu lat, stały się kulturalną wizytówką miasta. Plener na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz miasta, regionu i kraju. W ciągu dwudziestu lat narodziły się wspaniałe kontakty, przyjaźnie, powstały przepiękne obrazy, rzeźby, fotogramy.

Sierpeckie plenery są dla artystów nie tylko czasem pracy twórczej, ale również okazją do poznania miasta, powiatu oraz regionu, wspaniałą możliwością odkrywania uroków tego malowniczego zakątka mazowieckiej ziemi. Powstałe prace stały się przepiękną malarską ilustracją historii, zabytków, pejzaży. Tworzy to swoją plastyczną dokumentację i pozwala ,,ocalić od zapomnienia’’. Jubileuszowy, dwudziesty plener potwierdził wysoką rangę artystyczną imprezy, o czym najdobitniej świadczy fakt, iż uczestniczyło w nim wielu znakomitych artystów.

Zachwyt dla miejsc i ludzi w przepiękny sposób został zaklęty w artystycznej wypowiedzi, którą możemy podziwiać w ich pracach.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments