Policzmy się – doping w walce z rakiem

W poniedziałek rusza ogólnopolskie liczenie z rakiem. Liczenie wyleczonych, zmagających się
z nowotworem, oraz wszystkich, którzy chcą zagrzewać do walki.

 Rocznie z chorobą nowotworową wygrywa około 40 tysięcy Polaków. Klikając na licznik strony www.policzmysie.pl pokażmy, że z rakiem można walczyć i zwyciężać. Dodajmy sobie wzajemnie siły. Wystarczy kliknąć.

W Polsce dominuje strategia straszenia rakiem. Polacy nie badają się ze strachu, a około 15% zdiagnozowanych chorych w ogóle nie podejmuje leczenia. Dlatego potrzebujemy pokazywać historie z happy endem. Chcemy, aby ludzie, którzy wygrali z rakiem dzielili się swoją siłą, aby zdrowi nieśli wsparcie i pomogli zmienić nastawienie do choroby. W leczeniu nowotworów, pozytywne myślenie jest jak solidny trening dla sportowca, a głosy na www.policzmysie.pl, jak pełne trybuny oddanych kibiców. Dlatego, już po raz trzeci, uwalniamy potężny ładunek pozytywnej energii od osób, które chorobę nowotworową mają już za sobą. Poprzez przykład ludzi, którzy wygrali z rakiem, poprzez ich historie przekonujemy do podjęcia leczenia i dodajemy chorym wiary w zwycięstwo.

Gdy dwa lata temu startował serwis policzmysie.pl nie sposób było przewidzieć, co z tego wyniknie. Na stronie ruszył licznik i po tygodniu okazało się, że kliknęło w niego aż 10 tysięcy osób! Z W 2011 roku policzonych było dwa razy więcej. Zostawili nie tylko ślad w statystyce . Ogromna rzesza pozostała na stronie i dzieli się swoimi doświadczeniami. Z tygodniowego „liczenia z rakiem” wyrosła społeczność, która codziennie przekazuje wsparcie chorym i ich rodzinom. W każdym miesiącu na stronę serwisu zagląda około 35 tysięcy osób. Pomagają sobie, zadają pytania specjalistom, poszukują informacji o najnowszych osiągnięciach naukowych.

W tym roku liczenie startuje 14 i potrwa do 21 maja. Na stronie można zostawiać wpisy, świadectwa walki, głosy wsparcia, listy do raka. Wierzymy, że każdy kto wygrał walkę z nowotworem wejdzie na stronę by „policzyć się z rakiem”, podzieli się swoją siłą. Im więcej policzonych, tym większy dowód na to, że w pojedynku z rakiem można zwyciężyć.

Kampania „Policzmy się” realizowana jest dzięki wsparciu ludzi, firm, instytucji i mediów. Działa „organicznie”. Bez sponsorów. Po prostu ludzie robią to dla ludzi.

Źródło: www.policzmysie.pl

Skomentuj

comments