19 tys. policzonych z rakiem – podsumowanie 2012

Jest nas 19 287 policzonych z rakiem w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej kampanii „Policzmy się”. Tyle osób w dniach 14-21 maja kliknęło w licznik strony www.policzmysie.pl.

 Dodatkowo na Facebooku akcję wsparło 18,5 tysiąca fanów. Koniec akcji liczenia z rakiem nie oznacza zamknięcia kampanii. Przez ostatnie osiem dni serwis www.policzmysie.pl zgromadził ogromną społeczność ludzi pełnych wiary w sens walki z nowotworem i gotowych, by dawać pozytywne świadectwo.

Tegoroczna kampania „Policzmy się” to 10 głównych bohaterów. Wśród nich były poseł, pracownik biurowy, IT manager, profesor, czy też 72-letnia emerytka. Po przebytej chorobie zdecydowali się opowiedzieć o niej publicznie. W materiałach filmowych przyznają, że walka z nowotworem nie była łatwa, pojawiały się momenty zwątpienia. Jednak było warto, bo jak mówi 26-letni Adam, który w wyniku choroby stracił nogę: – Nowotwór może nam zabrać dużo, mi zabrał dużo, ale nie zabrał życia i z tego jestem bardzo zadowolony.

Ponieważ w walce z rakiem bardzo ważne jest zaufanie do lekarzy, także oni zabrali glos w trzeciej edycji kampanii „Policzmy się”. Wśród nich dr Tomasz Banasiewicz, chirurg, który na co dzień przekazuje pacjentom informacje o chorobie nowotworowej. Jak mówi, najgorszą sytuacją jest taka, gdy wynik badania zostaje choremu przekazany w sposób czysto medyczny, a na pytanie o to, co dalej otrzymuje odpowiedź, że niewiele już można zrobić:
– Przy dzisiejszych możliwościach medycyny nie ma takiej opcji, iż pacjent nie może oczekiwać od nas pomocy (…) Nawet, jeżeli operacja z różnych względów jest niemożliwa, czy leczenie radykalne, mamy wiele innych sposobów, by zrobić wszystko, aby pacjent czuł się dobrze, aby mógł funkcjonować, i aby ten czas był jak najdłuższy.

„Policzmy się” to akcja realizowana bez sponsorów i bez marketingowych celów. Tysiące policzonych to zasługa pracy i dobrej energii wielu ludzi, firm i mediów. Nic nie dodaje wiary w zwycięstwo bardziej niż świadectwo osób, które pokonały raka. Dziękujemy za udział w akcji liczenia się z rakiem!

Źródło: www.policzmysie.pl

Skomentuj

comments