Graz zdobyty. Dwa złota dla chóru i kwartetu POKiS

grazTo wiadomość z ostatniej chwili… Chór Vox Singers i kwartet Positive Vibrations z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zwycięzcami Europejskiej Olimpiady Chóralnej w autriackim Grazu.

Przypomnijmy. Obydwa płockie zespoły występowały w kategorii jazz/pop. Kwartet rywalizował (w czwartek) z zespołami z Austrii, Gibraltaru i z Danii, a chór (w piątek) z zespołami z Austrii, Rosji i Danii.

Vox Singers zaśpiewał cztery utwory: „Taki cud i miód”, „Przed nocą i mgłą”, „Odkryjemy miłość nieznaną” (w aranżacjach Włodzimierza Korcza przygotowanych specjalnie na ten konkurs) oraz „Bridge over troubled water”. Kwartet do Grazu przywiózł trzy standardy: „Old Devil Moon”, „All the Cats Join in”, Birdland”.

Poza tym kwartet dostał zaproszenie do udziału w prestiżowym koncercie Touch Of Pop, na który mieszkańcy Grazu muszą kupić bilety po kilkadziesiąt Euro. Koncert odbył się w czwartkowy wieczór, a w środę bilety były już wyprzedane.

Na European Choir Games w Graz można zdobyć brązowy, srebrny lub zloty medal. Programy oceniało międzynarodowe jury Europejskiej Olimpiady Chóralnej. Dziś ogłoszono wyniki. Złoty medal chóru i złoto kwartetu to efekt kilkumiesięcznych przygotowań, nieustannych prób i warsztatów. Gratulujemy.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments