Wózkiem i z wózkiem na „Sobótkę”

sobótkaKąpielisko miejskie „Sobótka” będzie przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich i dla osób z wózkami dla dzieci.

Dziś ZUM Muniserwis rozpoczął budowę ciągu komunikacyjnego z betonowych płyt. Budowa ciągu komunikacyjnego łączącego parking z plażą to efekt prośby Wiktora Oniszka, radnego Młodzieżowej Rady Miasta, który za pośrednictwem Facebooka zwrócił się w połowie lipca z prośbą o wykonanie na „Sobótce” drogi umożliwiającej wjazd na wózkach osobom niepełnosprawnym.

Prezydent Andrzej Nowakowski w lipcu powołał zespół, który zajął się opracowaniem projektu i sprawdzeniem możliwości wprowadzenia w życie postulatu płocczanina. W efekcie zarządzane przez Miejski Zespół Obiektów Sportowych kąpielisko zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dziś Muniserwis rozpoczął układanie betonowych płyt, które połączą parking z plażą. Taki ciąg komunikacyjny umożliwi osobom na wózkach i z wózkami czy rowerami dotarcie na plażę. Na końcu „trasy” powstanie drewniana platforma o wymiarach 5x6m, z której będą mogły korzystać osoby na wózkach.

Usprawnienia komunikacyjne na „Sobótce” dla osób niepełnosprawnych powstaną jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments