Będą nowe chodniki jeszcze w tym roku

Miejski Zarząd Dróg do końca roku wyremontuje lub zbuduje nowe chodniki przy ul. Sienkiewicza, Gradowskiego, Ostatniej, na Radziwiu, w Górach, na Skarpie i Podolszycach.

 W sumie powstanie na terenie miasta ponad 2600 m kw. nowych chodników oraz ścieżka rowerowa na odcinku blisko 200 mb przy ul. Kutnowskiej. Prace związane z budową lub remontem chodników rozpoczną się jeszcze w listopadzie, a zakończą najpóźniej do końca roku. Od 21 listopada zacznie się budowa chodnika na osiedlu Podolszyce Południe. Na ul. Jana Pawła II i Swojskiej powstanie 208 m2 chodnika z szarej kostki betonowej na długości 100 mb. W miejscu przejść dla pieszych zastosowane będą specjalne żółte płytki z wypustkami ułatwiające poruszanie osobom niewidomym i niedowidzącym. Prace wykona firma Budomont.

W centrum miasta zostaną wyremontowane chodniki na ulicach: Sienkiewicza, Gradowskiego i Ostatniej. Remont chodników w tej części Płocka miał być realizowany dopiero w 2013 r. Udało się jednak wygospodarować środki i w efekcie remont na odcinkach poszczególnych ulic rozpocznie się jeszcze w listopadzie. MZD jest na etapie wyłonienia i podpisania umowy z wykonawcą.

W obrębie ul. Sienkiewicza zostanie wyremontowany istniejący chodnik z płyt betonowych łącznie ze zjazdami. Na odcinku od al. Kilińskiego w kierunku ul. Gradowskiego powstanie chodnik z kostki betonowej o powierzchni 470 m2. Na ulicy Gradowskiego zostanie wyremontowany istniejący chodnik z płyt betonowych. Zastąpi go chodnik z kostki betonowej o powierzchni 470 m2 na długości 142 mb (łącznie ze zjazdami). Na ulicy Ostatniej zostanie wyremontowany istniejący chodnik z płyt betonowych. Powstanie nowy z kostki betonowej o powierzchni 441 m2 na długości 187 mb.

Na osiedlu Skarpa w rejonie ul. Małej dojdzie do przebudowy istniejącego chodnika. Powstanie nowy o powierzchni 557 m2 na długości 399 mb.

Na osiedlu Radziwie zostanie wyremontowany chodnik przy ul. Zielonej. Będzie to 270 m2 nowego chodnika wykonanego z kostki betonowej na długości 212 mb. W Górach zostanie wybudowany nowy chodnik (192 m2), ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej (187 m2)oraz zostanie przeprowadzona renowacja rowów przy ul. Kutnowskiej w pobliżu szkoły im. L. Bergerowej.

Zgodnie z Zarządzeniem 581/11 z dn. 22.06.2011 Prezydenta Miasta Płocka w sprawie wprowadzenia zasad gospodarki materiałami rozbiórkowymi pochodzącymi z inwestycji prowadzonych przez Gminę Miasto Płock w pasach drogowych ulic miasta Płocka wykonawcy maja obowiązek przekazać pozyskany materiał rozbiórkowy do dalszego wykorzystania – np. remontu chodników lub podbudowy pod ścieżki rowerowe. W ten sposób został wyremontowany m. in chodnik na ul. Medycznej na Winiarach czy na ul. Strażackiej w Radziwiu.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments