Kort tenisowy i boisko do siatkówki plażowej na osiedlu Dworcowa

kortNa terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku prezydent Andrzej Nowakowski wspólnie ze Sławomirem Szmalem, bramkarzem Reprezentacji Polski w piłce ręcznej i kapelanem polskich olimpijczyków otworzyli dwa nowe obiekty sportowe.

Jednym z obiektów jest kort do tenisa ziemnego o sztucznej nawierzchni. Drugi to boisko do siatkówki plażowej. Oba obiekty, które są na terenie szkoły będą służyły uczniom SOS-W2, a po zajęciach będą ogólnodostępne dla mieszkańców Płocka, podobnie jak Orliki.

Kort tenisowy ma powierzchnię ok. 480 m2. Nawierzchnia została wykonana z syntetycznej trawy. Boisko do siatkówki plażowej liczy ok. 300 m2 i wypełnione jest piaskiem.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. zastępcy prezydenta – Roman Siemiątkowski i Cezary Lewandowski, dyrektorzy wydziałów, a także kapelan polskich olimpijczyków ksiądz Edward Pleń oraz projektant i wykonawca obiektów.

Prezydent Andrzej Nowakowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowoczesnych obiektów. Po uroczystym przecięciu wstęgi odbił pierwszą piłkę tenisową, a potem wspólnie z młodzieżą zagrał w siatkówkę plażową.

Inwestycja miejska kosztowała ponad 431 000 zł.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments