Zbiorowa wystawa płockich artystów

zbiorowa11 grudnia o godzinie 17 zapraszamy na wernisaż Zbiorowej wystawy płockich artystów. Malarstwo, grafika i rysunek 17 artystów, związanych z Płockiem i Płocką Galerią Sztuki, będą prezentowane do 5 stycznia 2014 r.

Obok znanych i cenionych od lat artystów, zostaną pokazane prace młodych twórców, debiutujących w rodzinnym mieście. Nieprzypadkowo powtarzają się nazwiska autorów prezentowanych dzieł, gdyż śladami rodziców podążyły dzieci, kończąc Akademie Sztuk Pięknych.

Każdego roku w harmonogramie wystaw Płockiej Galerii Sztuki ważne miejsce zajmuje indywidualna wystawa twórcy związanego z Płockiem, zawsze ciesząca się dużym zainteresowaniem. Również ekspozycje zbiorowe płockiego środowiska plastycznego to ważne i wyjątkowe prezentacje w programie artystycznym PGS, ukazujące odmienne postawy twórcze i indywidualne spojrzenia na sztukę. To także okazja do niecodziennego spotkania artystów należących do różnych pokoleń i posługujących się różnymi formami artystycznej wypowiedzi.

Poprzednia wystawa płockich twórców prezentowana była w 2011 roku, gdy Galeria obchodziła jubileusz 30-lecia działalności. Te mijające właśnie dwa lata to dla płockich artystów aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym – wystawy, plenery i rezydencje artystyczne. Dzięki temu na tegorocznej wystawie w większości możemy pokazać nowe prace, wykonane niedawno i po raz pierwszy prezentowane publicznie. Obok artystów, którzy od lat z tą samą pasją i konsekwencją tworzą dzieła, zadebiutuje w Galerii sześcioro młodych twórców. Część z nich związała swoją przyszłość z Płockiem, pozostali utrzymują z miastem i Galerią bliskie kontakty. Tę grupę tworzą absolwenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Anna Krzemińska, Mateusz Nadrowski i Anna Wojnarowska, absolwentka krakowskiej i warszawskiej ASP – Michalina Czurakowska oraz absolwentka wrocławskiej ASP – Laura Dyczko.

W Zbiorowej wystawie płockich artystów uczestniczą: Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Michalina Czurakowska, Laura Dyczko, Dorota Goleniewska-Szelągowska, Iwona Korgul-Wyszatycka, Anna Krzemińska, Anna Macionek-Stańko, Mateusz Nadrowski, Wiesław Nadrowski, Stanisław Płuciennik, Zofia Samusik-Zaremba, Magdalena Sikorska-Tokarska, Eugeniusz Szelągowski, Maria Weigl-Wojnarowska, Anna Wojnarowska, Szymon Zaremba, Tadeusz Zaremba.

Źródło: Płocka Galeria Sztuki

Skomentuj

comments