O ciele, rysunku i kresce

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na warsztaty.

 
 
 
 
 
 
 
Sobota, 15 września, godz. 12
Sztuka Mówi: „Sztuka – obraz – ciało. O ekspresyjnej funkcji ciała”

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Sztuka Mówi” oddamy głos ludzkiemu ciału. Zapytamy o jego rolę w konstruowaniu złożonej przestrzeni znaczeń, symboli i obrazów. W tym celu odwołamy się do poglądów teoretyka i pasjonata sztuki – Maurice’a Merleau-Ponty’ego. Ale czy teoria idzie w parze z praktyką? O tym przekonamy się przyglądając się uważnie pracom Nick’a Wadley’a i Jana Dobkowskiego.

Niedziela, 16 września, godz. 12
„Rysunkowy zawrót głowy”

Warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy m.in. zgłębią tajniki podstaw rysunku. Punktem odniesienia będą prezentowane w Galerii prace Jana Dobkowskiego oraz Nick’a Wadley’a. Po obejrzeniu obu wystaw uczestnicy będą mogli stworzyć swój rysunkowy autoportret, narysować martwą naturę lub za pomocą linii, szkicu spróbować opisać otaczający nas świat.

Wtorek, 25 września, godz. 16
„Linią malowane”

Linia jest najważniejsza. Linia to myśl – uważa autor wystawy prezentowanej obecnie w Galerii. W istocie linia jako środek artystyczny była wykorzystywana już przez ludzi zamieszkujących jaskinie. Wówczas spełniała rolę konturu, ale w historii malarstwa i rysunku nadano jej wiele innych funkcji.

Czym jest linia, jakie ma zastosowanie w sztukach plastycznych – tego będzie można się dowiedzieć na warsztatach, by następnie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. A wszystko to w scenerii obrazów Jana Dobkowskiego, dla którego linia jest najważniejszym nośnikiem ekspresji malarskiej.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments