Polish Hip-Hop TV Festival – line-up

Znamy już wszystkich wykonawców, którzy wystąpią  podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop TV Festival Płock 2016, który w tym roku odbędzie się w dniach od 4 do 7 sierpnia na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Impreza po raz kolejny będzie gościć znamienitych przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny hip-hopowej.

Jedną z gwiazd będzie Snowgoons, czyli niemiecka grupa producentów hip-hopowych, którzy w swojej muzyce łączą rapowe brzmienie z orkiestrowymi samplami. Ich występ na płockim festiwalu będzie dobrą okazją, aby zobaczyć, jak symfoniczny wymiar hip-hopu połączy się z plażową aurą festiwalu. Drugą z gwiazd będzie ONYX, czyli legendarny duet z Queens. Fredro Starr i Sticky Fingaz wydali 6 płyt, dzięki którym zyskali szacunek i uznanie słuchaczy na całym świecie, stając się ikoną ostrego, bezkompromisowego rapu z USA. Na swojej muzycznej drodze mają też polski akcent, gdyż w roku 2012 pojawili się na płycie Peji „CNO2”. Ich występ to główny punkt tegorocznej imprezy.

Oprócz znakomitych osobistości zza granicy, nie zbraknie przedstawicieli polskiej sceny. Swoją obecność zapowiedziały prawdziwe legendy polskiego rapu, m. in. Tede i Dj Buhh, Sokół, O.S.T.R., czy też Pezet, który wraca na scenę po kilkuletniej przerwie i to właśnie w Płocku zagra swój pierwszy koncert. Warto nadmienić, że koncerty zagrają także znani i szanowani artyści, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie pojawili się na płockim festiwalu (Łona/Webber, Małpa, Taco Hemingway). Oprócz tego, wielu raperów po raz kolejny zaszczyci nas swoją obecnością (m. in. Te-Tris, Bisz/B.O.K. Band, Ten Typ Mes, Nerwus, Quebonafide, KęKę, Dwa Sławy, Solar/Białas, JWP/BC, VNM, Kuban & DJ Pasza, Sitek/JNR Getlost). Podczas Polish Hip-Hop TV Festival nie zabraknie też miejsca dla młodego pokolenia rapu (m. in. Otsochodzi, Kartky, Kuba Knap, Żabson, Eripe, Deys, Sarius, Kuban, Guzior, Oxon/Revo) a także dla nowych twarzy, które po raz pierwszy będą mieli okazję wystąpić przed tak dużą publiką (ReTo, Beteo, Wac Toja, Bedoes, Emes Milligan, Sarcast, Igrekzet). Na festiwalu wystąpi także skład dj-ski Partyrockers Crew, który podczas swojego występu przekrojowo przejdzie przez całą historię rapu i wszystkie jego gatunki.

Oprócz hip-hopowych koncertów, standardowo odbędzie się „Płocka Bitwa”, czyli kontynuacja bitwy freestylowej z 2001 roku między Gib Gibon Składem a Obrońcami Tytułu. Po raz kolejny na festiwalu zagości Red Bull Tour Bus, czyli mała scena na autobusie, gdzie oprócz rapowych koncertów i freestylowych bitew, będą grane na żywo sety dj-skie.

Poza tym, po raz pierwszy w historii imprezy, zostanie zorganizowane specjalne afterparty na statku, czyli ośmiogodzinny hip-hopowy rejs. Zabawa odbędzie się w ostatni dzień festiwalu, czyli w  niedzielę 7 sierpnia. Na statku nie zabraknie muzyki, tańca i open baru.

Podczas Polish Hip-Hop TV Festival Płock 2016 wystąpią:

ONYX (US), SNOWGOONS (DE), PEZET, O.S.T.R., TEDE & DJ BUHH, SOKÓŁ, VNM, QUEBONAFIDE, TEN TYP MES, JWP/BC, KĘKĘ, RASMENTALISM, DWA SŁAWY, TE-TRIS/NERWUS, MAŁPA, ŁONA/WEBBER & THE PIMPS, BISZ & B.O.K BAND, TACO HEMINGWAY, SOLAR/BIAŁAS, KUBAN & DJ PASZA, ŻABSON, SITEK/JNR, DEYS, KUBA KNAP, KARTKY, WAC TOJA, SARIUS, GUZIOR,  ERIPE, OTSOCHODZI, RETO, BEDOES, OXON/REVO, IGREKZET, BETEO, EMES MILLIGAN, SARCAST, PARTYROCKERS CREW.

Skomentuj

comments