Kto zagra na Polish Hip-Hop Festival?

phhf_1Znamy już wszystkich wykonawców, którzy wystąpią  podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival. Przełom lipca i sierpnia będzie stał pod znakiem znakomitych koncertów i prawdziwego przeglądu sceny hip-hopowej.

Tradycyjnie odbędzie się również „Płocka Bitwa”, która jest kontynuacją legendarnej bitwy freestylowej z 2001 roku pomiędzy Obrońcami Tytułu a Gib Gibon Składem.

Po raz pierwszy w historii festiwalu na deskach płockiej sceny będzie można zobaczyć zagranicznych artystów. Występy słowackiego Kontrafaktu, czy też „holenderskiego Onyxu” z pewnością będą nie lada ucztą dla każdego miłośnika muzyki hip-hopowej, i żywym dowodem na to, że Płock coraz mocniej zaznacza swoją obecność na festiwalowej mapie Polski. Naszych południowych sąsiadów czyli zespół Kontrafakt można kojarzyć przede wszystkim z kultowego już singla „JBMNT”, czy też współpracy z WWO. Dope D.O.D. to z kolei pochodząca z Groningen ekipa dysponująca potężną energią sceniczną i mocnym, brudnym brzmieniem. W tym roku za sprawą labelu Fandango ukazał się ich szósty materiał „Ugly” wzbogacony gościnnymi występami polskich wykonawców, min. VNM-a, czy też Wuzeta.

Na uwagę zasługują również reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej. Powrót warszawskiej legendy (Mor W.A.), znanych wszystkim reprezentantów stolicy (SB Maffija, W.E.N.A.) czy też artystów aktywnych od lat (DonGURALesko, O.S.T.R., Tede, K.A.S.T.A Squad, Paluch, Wujek Samo Zło, Trzeci Wymiar) to tylko część tego czego świadkami będą wszyscy, którzy 31 lipca i 1 sierpnia zameldują się nad Wisłą. Nie zabraknie również  występów najgorętszych i topowych obecnie zawodników (Dwa Sławy, KęKę, PRO8L3M) oraz młodej fali (JNR, Ad.M.a, Gedz, Kuban, Deys, Wiciu, Karwan, Karwel, Bonez). Co niektórym też wyraźnie udzielił się płocki klimat i po raz kolejny będzie można ich zobaczyć pod banderą Polish Hip-Hop Festivalu (Te-Tris, Quebonafide, Bonson, Mielzky oraz wspomniani już Tede i DonGURALesko). Ostatnim elementem tej układanki będzie Red Bull Tour Bus i Showcase w wykonaniu popkillerowych Młodych Wilków.

Oprócz wydarzeń stricte muzycznych odbędzie się kolejna akcja „Dzień dawcy szpiku” z fundacją DKMS Polska, która po sukcesie znalezienia dawcy komórek macierzystych dla chorego na białaczkę 9-letniego chłopca z Niemiec na stałe wpisała się w program festiwalu. Podczas trzeciej edycji Polish Hip-Hop Festival, organizatorzy inicjują również akcję „Daj piątaka dla dzieciaka”. Jej celem jest zbiórka funduszy na rzecz wychowanków polskich domów dziecka.

Link: https://www.facebook.com/DajPiatakaDlaDzieciaka

W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad pięciotysięcznej publiczności. Wszyscy posiadacze biletów na wydarzenie będą mogli skorzystać z bezpłatnego pola namiotowego. Na terenie festiwalu zostanie także udostępnione darmowe WiFi.  Tegoroczna edycja festiwalu została objęta Patronatem Honorowym Narodowego Centrum Kultury.

Polish Hip-Hop Festival, 31 lipca -1 sierpnia, Płock, plaża nad Wisłą,

karnety: 60 zł.

https://www.biletomat.pl/festiwale/polish-hip-hop-festival-plock-2015-2092/

Stacjonarna sprzedaż biletów w kasie Płockiego Ośrodka kultury i Sztuki w Płocku, ul. Tumska 9A, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 oraz w punktach kasowych na terenie festiwalu.

Źródło: PHHF

Skomentuj

comments