Ruszyły zapisy do płockiego półmaratonu

Zaledwie dziesięć tygodni pozostało do I Półmaratonu Dwóch Mostów. To odpowiedni czas, aby zacząć intensywne przygotowania!

 Półmaraton to popularna konkurencja lekkoatletyczna, która od kilku lat robi furorę w polskim i światowym bieganiu. Pomimo, że półmaraton nie jest konkurencją olimpijską, od ponad dwudziestu lat rozgrywane są mistrzostwa świata i Polski na tym dystansie. Połowa klasycznego maratonu, czyli 21 kilometrów i 97, 5 metra to dystans, który pokonać może nawet początkujący biegacz.

Już w niedzielę, 16 września 2012 r. wszyscy początkujący i zaawansowani płoccy biegacze będą mogli spróbować swoich sił w I Półmaratonie Dwóch Mostów. Start i meta biegu usytuowane będą na Starym Rynku. Trasa prowadzi przez dwa płockie mosty, wałem przeciwpowodziowym na Radziwiu oraz ulicami: Grabówką, Norbertańską oraz Mostówką.

W poniedziałek ruszyły zapisy do I Półmaratonu Dwóch Mostów. Warto zapisywać się i wpłacać startowe już teraz! Do 7 września opłata startowa wynosi zaledwie 30 złotych. Dla wszystkich zawodników, którzy ukończą półmaraton organizatorzy przygotowali wspaniały medal i okolicznościową koszulkę.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca w czołowej dziesiątce otrzymają nagrody finansowe. Nagrodami rzeczowymi uhonorowani zostaną biegacze, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Zapisy do biegu na stronie www.runningconsulting.pl

Aby zapoznać się z regulaminem I Półmaratonu Dwóch Mostów kliknij tutaj.

Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka, Miejski Zespół Obiektów Sportowych, Miejski Uczniowski Klub Sportowy w Płocku, Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Radio dla Ciebie, Katolickie Radio Płock.

Sponsorzy: PKN Orlen S.A., Kropla Beskidu, Powerade.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments