Koncert zespołu SHREDLUST

Będzie to koncert promujący demo płockiego zespołu Shredlust, który odbędzie się 20 stycznia 2012 w sali koncertowej POKiS przy ul. Tumskiej 9a. Zespół Shredlust zaprosił na koncert promujący demo dwa zespoły: Metaliator z Warszawy oraz Hyperial z Dobrego Miasta. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19.00.

 

 Podczas koncertu będzie można nabyć nowości od Wydawnictwa Psycho – w tym HERETIQUE, który debiut miał 09.01.2012 roku, HYPERIAL, ETHELYN, NEOLITH, MESMERIZED, PANDEMIC GENOCIDE oprócz tego HAZAEL, BOREA, a więc reedycje starych materiałów. Oprócz tego będzie można nabyć oryginalne koszulki zespołów m.in. Hazael.

Chcemy, aby ten koncert wniósł trochę świeżości na płocką scenę metalową i pokazał oprócz dobrze znanej w Płocku grupy Shredlust dokonania innych polskich kapel z tego nurtu.

Serdecznie zapraszamy!

METALIATOR

Metaliator powstał w Warszawie w roku 2008, niedługo później rozpoczęliśmy działalność koncertową. Gramy thrash metal, a nasze cele to wściekle energiczna i głośna gra na żywo oraz nieustanny headbanging. W 2010 roku światło dzienne ujrzał nasz debiutancki materiał demo zatytułowany „Jeden z milionów”. Płytka zawiera aż 30 minut muzyki, którą charakteryzują szybkie tempa i solidne riffy, a jej znaki rozpoznawcze to drapieżny głos wokalistki, szczypta dystansu wobec siebie oraz rzadko obecnie spotykane w krajowym metalu polskie teksty.

Skład:
Mila – Wokal, Gryżew – Gitara, Macior – Bas, Witek – Perkusja, Rysiek – Gitara
www.metaliator.pl

HYPERIAL

Hyperial powstał w 2006 roku. Jest to kolektyw ludzi, z których każdy ma inne muzyczne korzenie. Muzykę Hyperial można określić mianem eklektycznego metalu, a to za sprawą łączenia różnych stylów muzycznych, a przede wszystkim wszechobecnych futurystycznych partii klawiszowych, nadających smaczku niebanalnemu brzmieniu.

W 2007 roku Hyperial rejestruje dwuutworowe demo zatytułowane “The eternal Paradise of the illusion”. Po jego nagraniu zespół dochodzi do wniosku, że czas zarejestrować coś bardziej profesjonalnego, co możnaby pokazać szerszej publiczności. I tak Hyperial napisał nowy materiał, oparty już w mniejszej mierze na blackmetalowym klimacie, a skłaniający się ku bardziej precyzyjnym riffom.

W 2010 roku poprzez wytwórnię Psycho Records Hyperial wydaje debiutancki album zatytułowany “Sceptical Vision”. Debiut spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno w serwisach internetowych, jak i prasie drukowanej.

Rok 2011 to dla kapeli przede wszystkim zmagania personalne. Zespół opuścił kolejny perkusista i przez kilka tygodni Hyperial poszukiwał zastępcę – cały czas pisząc materiał na nową produkcję.

Po uregulowaniu spraw personalnych Hyperial nadrobił zaległości i w połowie roku 2011 wszedł do studia by zarejestrować nowy materiał. Aktualnie kapela poszukuje wydawcy na album EP, a nowy, silniejszy i szybszy materiał promuje na koncertach.

Skład:
Grochu – vocal, gitara, Kula – gitara, Artur – bas, Bocian – perkusja, Aneta – keyboard, sample
www.hyperial.pl

SHREDLUST

WSZYSTKIE OCZY NA PŁOCK!
A raczej uszy. W tym właśnie niewielkim mazowieckim mieście zawiązała się jedna z najciekawszych młodych kapel pogranicza heavy i thrashmetalu – Shredlust. Młodzi artyści mają dopiero po 18 lat, ale ich muzyka jest niezwykle dojrzała. Świadomość twórcza i profesjonalne podejście do swoich zadań powoduje, że młodych Płocczan coraz częściej można zobaczyć na koncertach
w całej Polsce.

Pierwszy materiał zarejestrowali w lutym 2011 roku, w warszawskim studio Freeze Art. Kolejne kawałki również już powstały i obecnie czekają na nagranie. Zespół funkcjonuje w oparciu o własne środki i bezustannie w siebie inwestuje. Dotychczas można ich było zobaczyć na koncertach w warszawskim FonoBarze oraz w Płocku, podczas koncertu WOŚP i podczas Rockowych Ogródków. Zespół wystąpił również na Rock Tower II stanowiąc suport dla sosnowskiej legendy – Frontside.

W najbliższych planach, prócz nagrań zespół planuje sporo koncertów, ponieważ – jak sami twierdzą – najważniejsze jest dla nich nawiązanie kontaktu z metalową publicznością w całym kraju.

Shredlust to „żądza rozszarpywania”. I faktycznie, młode wilki rozszarpują na strzępy swoją widownię i jej muzyczne przyzwyczajenia, dodając temu trudnemu gatunkowi muzycznemu niespotykanej od dawna świeżości. Na ich koncertach jest głośno.
Już wkrótce ta głośność ogarnie cały kraj.

Skład :
Maciej “Wilan” Wiśniewski – vocal; Piotrek “Guma” Stępniewski – rhythm guitar; Rafał Spadło – solo guitar; Piotr Chojnacki – bass guitar; Maciek Wilk – drums.

Shredlust zachęca do oglądania i słuchania swoich dokonań podczas koncertów, a także na łamach portalu Youtube. Wszelkie kopiowanie i publiczne odtwarzanie materiału bez wiedzy artystów jest (póki co) dozwolone, a nawet wskazane.

Źródło: www.shredlust.com

Skomentuj

comments