Koncert Contemporary Noise Sextet

Już w środę 25.04.2012, o godz. 19, w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa, w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, wystąpi formacja CONTEMPORARY NOISE SEXTET.

 Zespół został założony przez braci Kapsa, wcześniej współtworzących SOMETHING LIKE ELVIS. W składzie znaleźli się także Tomek Glazik – na saksofonach (Kult, ex-4Syfon, Sing Sing Penelope), Wojtek Jachna na trąbce (Sing Sing Penelope, Mordy), Kamil Pater (Dziki Jazz) oraz basista Patryk Węcławek (Sing Sing Penelope, Maestro Trytony).

Muzykę zespołu można określić jako energetyczny jazz, z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego przez muzyków stylu. Najnowsza, 4, płyta CNS nosi tytuł “Ghostwriter’s Joke”. Są na niej kompozycje, które stanowią dźwiękowe opowieści, historie czy też komentarze do życia konkretnych osób, czasem znanych, istniejących w masowej świadomości, a czasem nie znanych nikomu. Są to utwory napisane na zamówienie tych osób, większość z nich pragnęła zachować
anonimowość. Niektóre z nich zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach i słuch o nich zaginął. Do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi dzieje, nikt ich już więcej nie widział… ale została muzyka.

Bilety w cenie 15 zł, do nabycia w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, ul. Tumska 9a, Domu Darmstadt, Centrum Informacji Turystycznej – Stary Rynek 8.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments