Liga Mistrzów: Orlen Wisła Płock w grupie A

W piątek w kopenhaskiej siedzibie firmy SELECT odbyło się losowanie fazy grupowej elitarnej EHF VELUX Ligi Mistrzów. Rywali Nafciarzy to europejska czołówka.

Los przydzielił Orlen Wisłę Płock do grupy A. Rywalami Nafciarzy w pierwszym etapie elitarnej EHF VELUX Ligi Mistrzów będą zespoły:
Grupa A
Telekom Veszprém (Węgry) – pierwszy z rywali, którzy są doskonale znani płockiej publiczności. To właśnie Węgrzy byli przeciwnikami płocczan w fazie TOP16 VELUX Ligi Mistrzów w sezonie 2013/2014, a także grupowymi rywalami niebiesko-biało-niebieskich w ostatniej edycji VELUX Ligi Mistrzów. Gwiazdami zespołu są przede wszystkim Momir Ilić oraz László Nagy. W ostatnim sezonie Madziarzy dotarli aż do wielkiego finału całych rozgrywek.
FC Barcelona Lassa (Hiszpania) – ostatni sezon VELUX Ligi Mistrzów nie był udany dla „Dumy Katalonii”. Odpadnięcie w fazie TOP8 uznano za ogromną porażkę. Na pewno w tym sezonie zawodnicy i sztab szkoleniowy mistrza Hiszpanii zrobią wszystko, aby zatrzeć to złe wrażenie. Długą drogę do zdobycia tytułu podopieczni Xaviego Pascuala rozpoczną w ORLEN Arenie. Mamy nadzieję, że już wtedy napotkają na swojej drodze poważną przeszkodę.

 

PSG Handball (Francja) – zespół zbudowany za astronomiczne, jak na handball, pieniądze. Drużyna ze stolicy Francji ma w swoim składzie mnóstwo gwiazd światowego formatu na czele z Mikkellem Hansen czy Thierrym Omeyerem. W nadchodzącym sezonie ekipa z Paryża wzmocni się kolejnymi gwiazdami. Do zespołu dołączy choćby Uwe Gensheimer czy Luka Stepancić. Zdobywca najniższego stopnia podium w ostatniej edycji LM będzie na pewno chciał poprawić to osiągnięcie w nadchodzącym sezonie.

Bjerringbro-Silkeborg (Dania) – dla graczy z Silkeborga tegoroczna edycja VELUX Ligi Mistrzów będzie czwartą w historii. Mistrzowie Danii posiadają w swoim składzie wielu utalentowanych zawodników i w opinii ekspertów mogą być jednym z „czarnych koni” rozgrywek.

 

SG Flensburg-Handewitt (Niemcy) – zwycięzca VELUX Ligi Mistrzów z sezonu 2013/2014. Zespół prowadzony przez Ljubomira Vransjesa to połączenie młodości z rutyną. Warto dodać, że gracze z Flensburga byli przeciwnikami Nafciarzy w dwóch poprzednich sezonach. O sile niemieckiego zespołu stanowią Holger Glandorf, Henrik Toft Hansen czy Lasse Svan.

Kaddeten Schaffhausen (Szwajcaria) – mistrzowie Szwajcarii w poprzednim sezonie występowali w grupie D VELUX Ligi Mistrzów. Rosnąc siła Szwajcarów została zauważona przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) i spowodowała, że podopieczni dobrze znanego w Płocku trenera Larsa Walthera otrzymali szansę gry w grupach A/B. W nadchodzącym sezonie w ekipie Kaddeten występował będzie również reprezentant Polski – Michał Szyba.
THW Kiel (Niemcy) – jeden z zespołów, które w poprzednim sezonie walczyły w turnieju Final4.  Dla popularnych “Zebr” nadchodzący sezon będzie dwudziestym w historii ich występów w najlepszych rozgrywkach Starego Kontynentu. Do tej pory zespół z Niemiec trzykrotnie wygrywał rozgrywki Ligi Mistrzów. W sezonie 2016/2017 zespół prowadzony przez Alfreda Gislasona ponownie będzie jednym z faworytów do triumfu w całych rozgrywkach.

Skomentuj

comments