Weekendowa Szkoła Filmowa w POKiS-ie

Fundacja The Strawberry, młodzi twórcy filmowi i Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają do Weekendowej Szkoły Filmowej. To świetna przygoda dla wszystkich miłośników kina, którzy chcą poznać jego tworzenie od podstaw.

 
 
 
To także fantastyczna okazja wypróbowania swoich sił dla każdego, kto marzy o studiach w szkole filmowej. Zajęcia to połączenie praktyki i teorii pracy reżyserskiej. Przeprowadzą je studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej z pomocą Fundacji The Strawberry.

Warsztaty są adresowane do młodzieży szkół średnich, odbędą się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, ul. Tumska 9 A, potrwają dwa dni (sobota, niedziela), po osiem godzin dziennie (10-18).

W sobotę warsztaty fabularne rozpoczną się projekcją i omówieniem krótkometrażowego filmu fabularnego Bartłomieja Żmudy „Barbakan”, będą rozmowy na temat języka filmu stosowanego przez różnych reżyserów , wspólne tworzenie „storyboard” do zadanej przez prowadzącego sceny filmowej, realizacja i rejestracja na kamerze wideo tej sceny.

W niedzielę warsztaty dokumentalne rozpoczną się projekcją i omówieniem krótkometrażowego filmu dokumentalnego Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”. Uczestnicy warsztatów będą nagrywać wywiady z dziesięcioma nieznajomymi osobami, zadając im dwa powtarzające się pytania. Podczas rejestracji reżyser musi decydować na bieżąco czy skasować daną wypowiedź, czy nie, co nagrać? W wyniku zajęć powstanie film „Gadające głowy 2012”. Po jego omówieniu młodzież obejrzy fragment filmu „I’m so,so”, w którym K. Kieślowski wypowiada się o „Gadających głowach”. Koszt dwudniowych warsztatów to 100 zł, udział w zajęciach jednodniowych – 60 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmowane są w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki do 10 lutego pod numerem telefonu 243671920, w. 33 oraz drogą mailową: pokis@pokis.pl

18-19 luty 2012 r. w godz. 10.00-18.00 Sala widowiskowa POKiS, ul. Tumska 9a

Źródło: www.pokis.pl

Skomentuj

comments

One thought on “Weekendowa Szkoła Filmowa w POKiS-ie

  • 31 stycznia 2012 at 12:13
    Permalink

    Szkoda, że warsztaty są tylko dla młodzieży szkół średnich, bo z chęcią wziąłbym w nich udział.

Comment are closed.