Daj się oczarować – arie i duety miłosne

„Don Giovanni”, „Carmen”, ”Człowiek z Lamanczy”, “Strangers in the night” – wszystkie te utwory będzie można usłyszeć w ramach koncertu pt. „Magia uczuć i czar słów”, na który zaprasza Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki do Domu Darmstadt w dn. 25.02.2012 r. o godz. 18.00.

 
 
 
Arie i duety miłosne zaprezentują nam Małgorzata Tomczak – Banachowicz (mezzosopran), Robert Ulatowski (bas) i Michał Grabias (fortepian).

Małgorzata Tomczak – Banachowicz jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. W swoim repertuarze posiada wiele różnorodnych utworów, szczególnie romantycznych. Najczęściej wykonuje utwory, które umożliwiają śpiewakowi wydobycie różnorodnych środków ekspresji i wyeksponowanie temperamentu – jak partie mezzosopranowe w operach G. Verdiego, G. Pucciniego i C. Saint-Saëns.

Robert Ulatowski to absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, solista Teatru Wielkiego w Łodzi. W teatrze tym wziął udział w ponad 20 przedstawieniach premierowych. Jego głos określa się jako bas-cantante i jest dość rzadkim głosem w grupie głosów basowych. Specjalizuje się w repertuarze włoskiego bel canta.

W swoim programie muzycy zaprezentują m.in. utwory takich kompozytorów jak:
W.A. Mozart – duet Zerliny i Don Giovanniego z opery „Don Giovanni”
F. Lehar – duet Hanny i Danila z operetki „Die Lustige Witwe”
G. Bizet – aria Carmen z opery „Carmen”
M. Leigh – The Qest (Śnić sen) – musical ”Człowiek z Lamanczy”
B. Kaempfert – “Strangers in the night”

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w POKiS ul. Tumska 9a, Centrum Informacji Turystycznej oraz Domu Darmstadt – Stary Rynek 8.

25 luty 2012 r., godz. 18.00
Dom Darmstadt, Stary Rynek 8

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments