Wigilia przed Ratuszem

Choć świętowanie zaczniemy o godz. 17.55, już od godz. 14 rusza Miasteczko Bożonarodzeniowe, które rozgości się na Starym Rynku. W imieniu Prezydenta Miasta Płocka zapraszamy na “Wigilię przed Ratuszem”.

 Obok świątecznych kramów na Starym Rynku, od godz. 14 będzie można kupić świąteczne choinki, obejrzeć Szopkę Bożonarodzeniową lub skorzystać z lodowiska. Tuż przed godziną 18-tą rozdamy życzenia prezydenta z programem wieczoru i kolędami, które – mamy nadzieję – zaśpiewacie razem z nami. Pomagać w tym wam będą chóry Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki: ZPiT „Wisła” i Vox Singers oraz Positive Vibrations. Około godz. 18.25 – harcerze i członkowie zespołu Wisła rozdadzą wam opłatek.

Od godz. 18.30 rusza zabawa w lodzie, która tak bardzo podobała się najmłodszym w ubiegłym roku. Stanowiska dla małych rzeźbiarzy będą, tak jak przed rokiem, przy ratuszu, obok ogromnego drzewka bożonarodzeniowego. Tam też powstanie duża rzeźba lodowa.

Program ramowy
16 grudnia 2012 / Stary Rynek

godz. 18 – Hejnał Płocka z wieży Ratuszowej
godz. 18.05 – otwarcie wystawy malarstwa i fotografii „Pejzaż Zimowy” w Domu Darmstadt
godz. 18.10 – występ Kwartetu wokalnego Positive Vibrations na scenie mobilnej przed ratuszem
godz. 18.25 – fanfary w wykonaniu zespołu muzycznego Canzona i przekazanie Światełka Betlejemskiego przez harcerzy Prezydentowi Miasta Płocka i Biskupowi Diecezji Płockiej na scenie mobilnej
godz. 18.30 – życzenia Świąteczne dla mieszkańców Płocka składane przez Biskupa Diecezji Płockiej oraz Prezydenta Miasta Płocka
godz. 18.35 – wspólne dzielenie opłatkiem z Prezydentem
godz. 18.40 – występ chóru ZPiT „Wisła” oraz wspólne śpiewanie kolęd
godz. 18.50 – 19.30 – wspólny posiłek wigilijny
godz. 19.10 – występ wokalistek z pracowni muzycznej POKiS
godz. 19.30 – występ chóru POKiS Vox Singers
godz. 19.50 – wspólna kolęda na finał
20.00 – zakończenie występów na scenie mobilnej

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments