KSS Kielce najlepszymi juniorkami w kraju

Turniej Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej 2012 dobiegł końca. W ostatnią niedzielę w hali Orlen Arena mogliśmy oglądać zmagania najlepszych żeńskich drużyn w finale mistrzostw.

 W walce o złoto spotkały się drużyny KSS Kielce i Vistal Gdynia. Dziewczęta z obu zespołów wykazały się znakomitymi umiejętnościami oraz wytrwałością. Spotkanie było bardzo emocjonujące od pierwszych minut meczu. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową przewagą szczypiornistek z Kielc 15:13.

Po krótkiej przerwie rywalizacja była równie zacięta, a drużyny miały wyrównane szanse na zwycięstwo. Publiczność głośno dopingowała swoje drużyny zwłaszcza pod koniec spotkania, kiedy to zawodniczki grały punkt za punkt i do samego końca drugiej połowy nie było wiadomo kto zwycięży. Po dźwięku kończącym 60 minutę, spotkanie skończyło się remisem 31:31. Złoty medal mistrzostw Polski zdobyły szczypiornistki z Kielc, które dopiero w dogrywce pokonały Vistal Łączpol Gdynia 38:35.

Jak ocenia spotkanie jeden z kibiców kieleckiego zespołu: „Nasze dziewczyny pokazały na co je stać. Wygrały trudny i męczący mecz pełen niespodzianek. Zwyciężyły w wielkim stylu i są Mistrzyniami Polski!”

Końcowe wyniki Mistrzostw Polski Juniorek 2012:

Miejsce pierwsze i złoto mistrzyń Polski zdobyły podopieczne Moniki Ciszek i Stanisława Grzegolec – KSS Kielce.
Miejsce drugie – obroniły dzielnie walczące do samego końca szczypiornistki MKS Vistal-Łączpol Gdynia.
Miejsce trzecie, a tym samym brązowy medal wywalczyły zawodniczki MTS Kwidzyn po zwycięskim meczu z Ruchem Chorzów 34:24 (20:14).
Miejsce czwarte – KPR Ruch Chorzów.
Miejsce piąte zajęły Szczypiornistki AZS PWSZ Jutrzenka Płock wygrywając swój ostatni mecz z UKS Dąbrówka Gniezno 34:29.
Miejsce szóste – UKS Dąbrówka Gniezno.
Miejsce siódme – UKS Conrad Gdańsk.
Miejsce ósme – KS Sośnica Gliwice.

Bezpośrednio po meczu finałowym odbył się pokaz zespołu tanecznego Impresja oraz oficjalna ceremonia wręczenia nagród oraz zakończenie mistrzostw.

Podczas ceremonii przyznano nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek oraz najlepszej „Siódemki” Finałów Mistrzostw Polski Juniorek 2012, wśród nich wyróżniono:

Najlepsze zawodniczki FMPJ 2012 :

Najskuteczniejsza zawodniczka – Romana Fornalik (UKS Conrad Gdańsk)
Najlepsza zawodniczka FMPJ 2012 – Katarzyna Janiszewska (MKS Vistal-Łączpol Gdynia)
Najlepsza bramkarka – Małgorzata Hibner (KSS Kielce)

Najlepsza „Siódemka” FMPJ 2012:

Bramkarka – Małgorzata Hibner (KSS Kielce)
Środek Rozegrania – Honorata Syncerz (KSS Kielce)
Prawe Rozegranie – Romana Fornalik (UKS Conrad Gdańsk)
Lewe Rozegranie – Edyta Charzyńska (AZS PWSZ Jutrzenka Płock)
Kołowa – Joanna Drabik – (KSS Kielce)
Prawe Skrzydło – Kinga Gutkowska (MTS Kwidzyn)
Lewe Skrzydło – Paulina Zaremba ( AZS PWSZ Jutrzenka Płock)

Źródło: Urząd Miasta Płock

Skomentuj

comments