Bogactwo smaków i kolorów

Najbliższy weekend w Płocku upłynie pod znakiem Jarmarku Tumskiego. Mieszkańców miasta i przyjezdnych czekają trzy dni pełne atrakcji.

  –  Będzie to już czwarta edycja tej coraz bardziej renomowanej imprezy. Miasto po raz pierwszy zaangażowało się nie tylko finansowo, ale także organizacyjnie – wyjaśniał podczas konferencji prasowej w ratuszu prezydent Andrzej Nowakowski.

Jarmark Tumski już dawno na Tumskiej się nie mieści. W tym roku dotrze aż na plac przed ratuszem. – Nowością będzie zorganizowany tu Ogólnopolski Konkurs Kulinarny z udziałem profesjonalnych kucharzy. Chcemy, aby Stary Rynek kojarzył się z dobrą kuchnią – podkreślał prezydent.

O tym, że impreza coraz bardziej zyskuje na znaczeniu świadczy również zainteresowanie wystawców. – W ubiegłym roku było ich 300, obecnie mamy ich już ponad 500, a chętnych jest dużo więcej – poinformował Paweł Mieszkowicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego, który kieruje komitetem organizacyjnym przedsięwzięcia.

Program Jarmarku jest niezwykle bogaty. Od piątku do niedzieli 25 -27 maja na kramach wystawcy z Polski, a także z zagranicy zaprezentują m.in. przedmioty kolekcjonerskie, rękodzieło, biżuterię, bibeloty. Będą występy zespołów tanecznych, muzycznych, kabaretowych, koncerty kataryniarzy, Płocki Festiwal Smaków na Placu Narutowicza, pokazy cyrkowe, sztuk walki, animacje dla dzieci, parada wozów strażackich na ulicach Płocka, pokaz sprzętu gaśniczego. Będą też wystawy oraz trzy miasteczka – artystyczne, cyrkowe i… myszek.

Zamierzeniem organizatorów jest promocja miasta, jego zabytków i historii, aby zachęcić do przyjazdu do Płocka coraz wiecej turystów – podkreślał Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego.

Paweł Mieszkowicz zaapelował do mieszkańców Płocka, aby na Jarmark nie przyjeżdżali samochodami, bo w centrum będzie bardzo tłoczno.

Organizatorami IV Jarmarku Tumskiego są: Urząd Miasta Płocka, Muzeum Mazowieckie i Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego.

Program IV Jarmarku Tumskiego dostępny jest na stronie www.jarmarktumski.pl.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments