Sztuka alternatywnych wyborów, czyli wybieram sztukę 2

sztukaDo 23 września można oglądać wystawę będącą zwieńczeniem warsztatów artystycznych ,,Wybieram sztukę cz. II”, organizowanych przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki podczas ferii i wakacji.

Głównym założeniem projektu było pokazanie dzieciom i młodzieży alternatywnych – dla uzależnień, alkoholizmu, przemocy, narkomanii – działań artystycznych. – …Czyli nauka pozytywnych wyborów i zaszczepienie chęci tworzenia – tłumaczy Anna Liśkiewicz – instruktor plastyki POKiS, inicjatorka i koordynatorka projektu. – Cieszy fakt, że po pierwszej edycji okazało się, iż cel projektu osiągnęliśmy, a dzieci i młodzież zainteresowaliśmy właściwym wykorzystaniem czasu wolnego i twórczymi pasjami.

Druga edycja ,,Wybieram sztukę” rozpoczęła się warsztatami w czasie ferii zimowych i wakacji. W Pracowni Plastycznej Piwnica młodzi ludzie poznali sztukę poprzez zabawę i aktywne formy działań animacyjnych a świat plastyki i bogactwo technik stały się początkiem wielkiej przygody z twórczością. Tegoroczna edycja projektu została rozszerzona o wyjazdowe Warsztaty Artystyczne w ,,Akademii Łucznica”. Artyści, instruktorzy z Łucznicy prowadzili warsztaty ceramiczne, malowania na szkle, tkaninie, makramy. Uczestnicy chłonęli zdobywaną wiedzę i umiejętności tak, że trudno było im wyjść z pracowni. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dzieciaki złapały bakcyla tworzenia.

W projekcie warsztaty plastyczne i rękodzielnicze prowadziły: Małgorzata Roszko, Janina Owczarek, Anna Liśkiewicz oraz artyści – instruktorzy ,,Akademii Łucznica” a ponadto wystawę przygotowywali Pan Piotr Krawczyk i Pani Paulina Liśkiewicz. W projekcie uczestniczyły dzieci i młodzież z różnych płockich szkół a największą grupę stanowiły dzieci z Pracowni Plastycznej Piwnica i Szkoły Podstawowej nr 1.

Finałem działań artystycznych projektu jest wystawa “Wybieram sztukę” cz. II w Galerii P Urzędu Miasta Płocka (Stary Rynek 1) podczas której są prezentowane prace wszystkich uczestników. Wystawa można oglądać w czasie pracy Urzędu Miasta Płocka do 23 września 2013 roku. Zachęcamy głównie nauczycieli wraz z ich uczniami.

“Wybieram sztukę cz. II” to projekt finansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień Urzędu Miasta Płocka.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments