Festiwal Audioriver z lotu ptaka

Od siódmej edycji festiwalu Audioriver minęły już dwa tygodnie. Na płockiej plaży i rynku Starego Miasta bawiło się około 16 tysięcy osób.

 Jak jednak te miejsca wyglądały na kilka chwil przed otwarciem bram? Mamy niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka!

Tuż przed festiwalem, rzecznik Audioriver, Łukasz Napora zapewniał, że Płock ma najpiękniejszą lokalizację na tego typu wydarzenia. Plaża nad Wisłą, wzgórze Tumskie, zalew Sobótka, Starówka – wszystkie te miejsca tworzą niezwykły lunapark, na którym bawią się fani elektroniki z Polski, Europy i świata.

Galerii z Audioriver były już setki i wiele z nich pokazywało niesamowity klimat miasta, w którym się odbywa, jednak zdjęć z lotu ptaka jeszcze dotąd nie było. “Robimy ten festiwal od siedmiu lat i wydawało nam się, że znamy to miejsce na wylot. Z tej perspektywy nigdy jednak na nie patrzyliśmy i teraz z jeszcze większą mocą możemy powiedzieć, że to najlepsze miejsce pod słońcem (śmiech)” – komentuje Napora.

Więcej zdjęć z festiwalu znajdziecie na www.facebook.com/audioriver

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 120 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2011 zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób każdego dnia. Nieodłącznym elementem Audioriver jest także kino, które nie raz sprawdziło się jako rewelacyjna alternatywa na ciekawe spędzenie kilku festiwalowych godzin. Jest to miejsce, w którym uczestnicy festiwalu mogą obejrzeć filmy, które nie były wcześniej dostępne w Polsce w szerokiej dystrybucji.

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbyła się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012.

Na festiwalu wystąpili:

PIĄTEK (27 lipca)
Main Stage: Röyksopp, Nicolas Jaar Live In Concert, Modeselektor live, Coma live feat. Okinawa 69, Unbirthday (An On Bast + Le K + VJ Emiko), Adre’N’Alin, Patryk Cannon.

Circus Tent: Ricardo Villalobos, ATOL (Modeselektor + Marcel Dettmann + Shed), Gabriel Ananda live, Hobo live, Alex Picone, Marcin Czubala live, Bshosa.

Hybrid Tent: Roni Size feat. MC Dynamite, Goldie, Black Sun Empire, S.P.Y feat. MC LowQui
Wilkinson, Cutline, Document One live, NeverAfter ft. MC Bruno, Alegria.

Wide Stage: Byetone live, Deadbeat live, Nathan Fake live, Dub Phizix feat. MC DRS,
Gathaspar live, The Same.

Slow More: Novika & Mr. Lex, Glasse, Easy ft. Rassa & Banan, Bartek Winczewski.

SOBOTA (28 lipca)
Main Stage: Enter Shikari, NZ Shapeshifter live, Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Nymfo, City Inside Art, Handra.

Circus Tent: Carl Craig, Marco Carola, Maceo Plex, Tommy Four Seven, Ripperton, Catz’n Dogz, Kuba Sojka live.

Hybrid Tent: SebastiAn, Kavinsky, Danger live, Etheric Double live, Skinny Patrini, Last Robots, Hungry Hungry Models.

Wide Stage: Skream feat. Sgt. Pokes, Plaid live, Martyn live, Floex live, Bueno Bros., Kepa Yew.

Slow More: Jarek Czechowski aka Angelo Mike, Tomas Langner, Dio, Easy Audio.

Źródło: www.audioriver.pl

Skomentuj

comments