Malowanie w plenerze

W samo południe w niedzielę w Galerii Plenerowej pod okiem dwójki street artowych artystów – Foxy & Wiura – młodzi płocczanie będą mogli plastycznie przedstawić swój obraz miasta.

 Na skwerze sztuki (po dawnym „Słoneczku” w pobliżu Spichlerza) dzieci i młodzież na specjalnie przygotowanych deseczkach, przy użyciu farb będą tworzyć barwne malunki, które następnie złożą się na wielkoformatową unikalną mapę miasta. Jak zapewniają artyści ta wielobarwna kompozycja będzie niewątpliwie powodem do radości dla samych twórców, a dla oglądających okazją do innego spojrzenia na Płock.

Duet Foxy & Wiur, czyli DOA, to artyści związani z gdańską sceną street artu. Choć tworzą razem, to różni ich podejście do malowania, styl i technika. Foxy mówi o sobie, że maluje szybko i niedokładnie, a o Wiurze, że jest perfekcjonistą.

Wiur to grafik, rysownik, malarz. Od 1995 roku związany z gdańską sceną graffiti. Charakterystyczną cechą jego prac jest użycie grubego konturu i wielu kolorów. Foxy to historyk sztuki, rysownik, malarka i projektantka ubrań. Od 1996 roku na scenie graffiti. Najczęściej maluje baśniowe kobiety o białej skórze i przymkniętych oczach, inspiracją dla niej jest secesja oraz japońskie grafiki.

Prace Foxy & Wiura można oglądać w wielu miastach Polski i za granicą. W Płocku wspólnie ożywili ścianę budynku przy ulicy Kwiatka 14. Namalowana przez nich sympatyczna postać na motorze stała się jednym ze znaków rozpoznawczych naszego miasta i swoistą atrakcją turystyczną.

Mural powstał w czerwcu br. w ramach pilotażowego programu rewitalizacji społecznej Obszaru Starego Miasta „Razem dla rewitalizacji”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Gminę Płock przy udziale Stowarzyszenia Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego i przy współpracy z Płocką Galerią Sztuki.

Warsztaty na Skwerze Sztuki w niedzielę, 19 sierpnia, godz. 12, udział bezpłatny, materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments