Gwiazdozbiór na Reggaeland 2012

W ratuszu odbyła się konferencja prasowa prezydenta Płocka oraz organizatorów Reggaelandu.

 – Zakładam, że cały Płock będzie kolorowy. Po Reggaeland Underground okazało się, że płocczanie chcą tego festiwalu. Dlatego wracamy do najlepszych lat Reggaelandu – rozpoczął konferencję prezydent Nowakowski.

Na konferencji obecny był także Grzegorz Żaglewski, dyrektor artystyczny festiwalu. – Dziękuję prezydentowi za pomoc w organizacji Reggaeland Underground osobiście oraz w imieniu płockiej młodzieży – powiedział Żaglewski – Podczas tegorocznej edycji Reggaelandu będziemy mieć najwięcej zagranicznych wykonawców. Do tej pory potwierdziliśmy udział kilku światowych wykonawców: dancehallowego mistrza z Jamajki Elephant Mana, należącego do czołówki europejskich wykonawców reggae Gentlemana, gwiazdy z Hawajów – J. Booga, rosyjskiego zespołu ska Saint Petersburg Ska-Jazz Review, Jamajczyków Skarra Mucciego i Christophera Martina oraz niemieckiego składu Kingstone Sound. Genetelman zaprezentuje materiał z najnowszej płyty – wymienił tylko cześć artystów.

Grzegorz Żaglewski gwarantuje wysoki poziom i jakość festiwalu – zachwalał organizatorów prezydent.

Cena biletu jest atrakcyjna i przyciąga rzesze turystów z kraju i zagranicy. Mam nadzieję, że dopiszą także płocczanie. – powiedział dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Mikołaj Łakomski. – Bilet w cenie 30 złotych pozwala na dwudniowy wstęp na festiwal oraz korzystanie z pola namiotowego i sanitariatów.

Grzegorz Żaglewski zachęcał do nabywania biletów w przedsprzedaży. – Dzięki temu unikniemy stania w długich kolejkach do kas – podkreślił.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się 6 i 7 lipca Płocku. Na czterech scenach wystąpi około trzydziestu składów.

Do tej pory potwierdzono udział kilku światowych wykonawców: dancehallowego mistrza z Jamajki Elephant Mana, należącego do czołówki europejskich wykonawców reggae Gentlemana, gwiazdy z Hawajów – J. Booga, rosyjskiego zespołu ska Saint Petersburg Ska-Jazz Review, Jamajczyków Skarra Mucciego i Christophera Martina oraz niemieckiego składu Kingstone Sound.

Do grona ogłoszonych światowych gwiazd reggae dołączy czołówka polskich wykonawców. Na Reggaeland 2012 wystąpią: duet znanego z Vavamuffin, ale też solowej twórczości Pablopavo i Praczasa kojarzonego głównie z formacją Masala Sound System, kultowy, założony w 1983 roku Daab, łączący reggae i hip-hop Chvaściu, Dancehall Masak-Rah czyli Pablo 27, Junior Stress i Driva, poruszający się w wielu nurtach reggae zespół Naaman, urzekający damsko-męskim wokalem Bongostan, Bubble Chamber – dubsetopowa grupa z Trójmiasta, szalona grupa Zebra Dub oraz zdobywcy wielu nagród na konkursach dla polskich kapel – Tabu.

Możemy już także ogłosić, że na Reggaeland 2012 swoje piąte urodziny będzie obchodził label Ictus.pl. Poznańska ekipa zagra na Festiwalu na oddzielnej scenie. Jej line-up jest cały czas kompletowany, ale już dziś potwierdzono występy: Cham Phoenix /UK/ (mc), Collie Weed (dj), Cyna (dj, soundman), Enjoy (wokalista), Fallout (dj, producent), Medik (wokalista), Radziu (dj, toaster), Uobuz (dj, soundman), Qnd (dj, producent). Wśród gości Ictus.pl pojawią się także: Kfjatek (Revolda), Masa Basu, Rise Up! oraz PTR1 & MCQ. W programie projektu są nie tylko sety artystów, ale też „kącik rekreacyjny” z slackline, frisbee, piłką plażową, poi, bule’ami, hula hop oraz pokaz skatebordowy i skimboardowy. Ictus.pl pojawi się na Reggaelandzie już w czwartek 5 lipca i wtedy rozpocznie festiwalową rozgrzewkę na płockiej plaży.

Wśród ogłoszonych do tej pory wykonawców znaleźli się już: grupa Paprika Korps – kultowy zespół powstały w 1995 roku, grupa Fundamenty, czyli nowy skład znanego warszawskiego wokalisty znanego jako KaCeZet oraz popularny skład Vavamuffin.

Koncerty będą odbywały się na aż czterech scenach, festiwal potrwa dwa dni. Na terenie festiwalu znajdzie się pole namiotowe bezpłatne dla wszystkich, którzy wykupią karnet i zarejestrują się.

Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Reggaeland 2012, Płock, plaża nad Wisłą, 6-7 lipca, karnet: 30 zł, www.reggaeland.eu

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments