Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży – otwarcie

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 26 września o godz. 18 na otwarcie Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży w Galerii Handlowej Mosty.

 POKiS oprócz wystaw zamierza prowadzi tam zajęcia plastyczne i warsztaty. Galerię otwiera wystawa prac dzieci i młodzieży podsumowująca 25-lecie Pracowni Plastycznej „Piwnica”.

Od ćwierćwiecza pracownia „Piwnica” prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w lokalu przy ul. Szarych Szeregów 25. Instruktorem jest Anna Liśkiewicz, pomysłodawczyni Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży, która stanowi rozwinięcie dotychczasowej działalności pracowni.

W zlokalizowanej na I piętrze „Mostów” Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży odbywać się będą zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, wystawy sztuki dzieci i sztuki inspirowanej twórczością dzieci. W planach są również otwarte dla wszystkich „Weekendy ze sztuką” oraz działania plastyczne i edukacyjne poświęcone sztuce.

Celem zajęć jest odkrywanie i rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży, wspieranie indywidualnego rozwoju, korygowanie i usprawnianie zdolności manualnych uczestników, kształcenie wyobraźni i zmysłu obserwacji.

Młodzi twórcy będą poznawać różne techniki plastyczne w formie zabawy przez sztukę. Na zajęciach realizowane będą tematy z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby, płaskorzeźby, grafiki, kompozycji, papieroplastyki, collage, malowania na szkle, orgiami i decoupage’u.

Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży będzie czynna w godz. 9 – 18.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments