Koncert na dachu – IDŹ POD PRĄD

Alterstacja to cykl muzycznych inspiracji, uwolnienie formy przekazu i swoboda ekspresji. To niezależność, której wszyscy potrzebujemy.

 Dlatego już 13 kwietnia o godzinie 19.00 w Galerii Mosty w Płocku niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii naszego miasta koncert na dachu jakiego jeszcze nie było. Zapraszamy na 5 poziom parkingu Galerii Mosty wszystkich tych, których nie kręci blask i lans, nie liczy się elegancja sali koncertowej tylko czysta forma bez picu i farby. Scena, światło no oczywiście ludzie, którzy w muzyce jeńców nie biorą!!!

Start – 13 kwietnia 2012 – godzina 19.00, ostatni poziom parkingu Galerii Mosty, ul. Tysiąclecia 2a, bilety w sprzedaży już od 28 marca – dostępne w siedzibie POKiS, Domu Darmstadt, Centrum Informacji Turystycznej – 20 PLN od sztuki.

Zespoły, które zagrają na dachu:

KSU – legenda polskiego punkrocka, zespół powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych. Podczas swojej ponad 30-letniej działalności oficjalnie wydał 11 płyt. Początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi. Grupa została założona w 1977 roku przez czwórkę nastoletnich wtedy chłopców: Bogdana “Bohuna” Augustyna, Eugeniusza “Siczkę” Olejarczyka, Wojciecha “Ptysia” Bodurkiewicza oraz Mirosława Wesołkina. Przez pierwsze lata swojej działalności zespół zajmował się graniem coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W roku 1978 kapela przyjmuje nazwę KSU, pochodzi ona od tablic rejestracyjnych pojazdów wydawanych w dawnym województwie krośnieńskim (w Ustrzykach Dolnych wydawane były tablice z wyróżnikiem KSU) Od tego czasu grupa zaczęła grać punk rocka.

L.Stadt – zespół założony w Łodzi, w 2003 roku wykonuje rock z elementami surf rocka, country, psychodelii – jego nazwa nawiązuje do okupacyjnej nazwy miasta – Litzmannstadt. Zespół zadebiutował występem na Camerimage 2003. Rok później wystąpił w Monachium i Stuttgarcie oraz na festiwalu Class Rock we francuskim Aix-en-Provence. W 2005 brali udział na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Finalista ogólnopolskiej akcji “Gazety Wyborczej” “Gra Muzyka”. W 2006 L.Stadt otworzył cykl telewizyjnych koncertów pt. “Łódź Alternatywna”- koncert transmitowany na żywo przez TVP Łódź oraz Radio Łódź. Debiutancki album – L.Stadt miał swoją premierę – 29 lutego 2008.(dystrybucja EMI). Płyta miała fantastyczne recenzje a zespół według polskich mediów został uznany za nadzieję polskiej muzyki.

Rockerfeler – jest dość młodym zespołem, powstał na przełomie lat 2009/2010, pochodzi z Biskupca. Nazwa zespołu jest słowem zupełnie przypadkowym, lecz w swoim brzmieniu ma wyrażać styl muzyki, oraz stałe dążenie do osiągania perfekcji w tym co się robi, uznając fakt, iż nikt nie jest doskonały. Na pomysł założenia zespołu wpadł Robert i Sylwek Tokarscy. Robert jako absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, od wielu lat funkcjonuje na scenie muzycznej (wspierał takie formacje jak: Inside Blue, Zawijasy, Warmia Klezmer Band, Over Devision…) Charakterystyczne rockowe brzmienie kapeli to gitara Sylwka ze świetnie dopieszczonymi solówkami “Cichego”. Sekcja rytmiczna: perkusja “Adasia” i bas Roberta podrywają ludzi do przedniej zabawy. Od momentu założenia do chwili obecnej zespół wykonał ogromną prace nad komponowaniem muzyki oraz ukształtowaniem swojego brzmienia.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments