Noc jazzowa dla przyjaciół

Już dzisiaj zapraszamy na święto muzyki. Jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki organizujemy koncert z cyklu “Noc jazzowa dla przyjaciół”.

 Tym razem wystąpi Piotr Grudziński Quartet w składzie: Piotr Grudziński (gitara), Daniel Orlikowski (trąbka), Darek Świtalski (gitara basowa), Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).Repertuar kwartetu opiera się w głównej mierze, na autorskich kompozycjach lidera grupy – Piotra Grudzińskiego. W programie usłyszeć można również standardy jazzowe, w zaskakującej, pełnej świeżości interpretacji. Na jazzowy wieczór zapraszamy 28 września br. o godz. 20.00.

PIOTR GRUDZIŃSKI QUARTET – “PRZESTRZEŃ”

Zespół PIOTR GRUDZIŃSKI QUARTET tworzą: Piotr Grudziński (gitara), Daniel Orlikowski (trąbka), Darek Świtalski (gitara basowa), Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).

Repertuar kwartetu opiera się w głównej mierze, na autorskich kompozycjach lidera grupy – Piotra Grudzińskiego. W programie usłyszeć można również standardy jazzowe, w zaskakującej, pełnej świeżości interpretacji. Autorska twórczość Piotra Grudzińskiego, jest tak różnorodna, jak muzyczne zainteresowania kompozytora. To swoista synteza stylistyk, w której choć najsilniej odczuwalne są wpływy jazzu, to słyszalne są również nawiązania do muzyki pop czy latynoskiej.

Projekt “Przestrzeń”, to próba zmierzenia się z różnymi muzycznymi obszarami, poczynając od tych niezwykle subtelnych, przejrzystych i uporządkowanych, aż po te, nieprzewidywalne i pełne ekspresji. Dopełnieniem jest melodyka, którą gitarzysta traktuje priorytetowo, zarówno w warstwie kompozycyjnej, jak i improwizacyjnej. Całość, zaś, spaja gra doświadczonych muzyków. Przemyślane partie gitary, liryczne solówki trębacza i solidna podstawa rytmiczna, to tylko niektóre cechy, prowokujące do odkrywania nowych, muzycznych światów.

Piotr Grudziński – gitarzysta, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu), laureatem ogólnopolskiego konkursu „Maraton gitarowy Erupcja 2010“ (II miejsce). Ma na koncie współpracę m.in. z: Sławkiem Uniatowskim, Magdą Femme, Iwoną Węgrowską, Anią Wiśniewską, szwedzką wokalistką Velvet, Bartkiem Szymoniakiem (Sztywny Pal Azji). Koncertował nie tylko w kraju, ale i za granicą: m.in we Francji, Czarnogórze i na Białorusi.

Daniel Orlikowski – trębacz, artysta młodego pokolenia, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu), zalicza się do krajowej czołówki instrumentalistów. Współpracuje z Jose Torresem i jego „Salsa Tropical”, także z „Gangiem Olsena”, Robertem Rosmusem, „Golec uOrkiestra”.

Dariusz Świtalski – basista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu). Na co dzień udziela się w jazzowej grupie Imagination Quartet. Ma na koncie współpracę z irlandzkim wokalistą Brianem Hanlonem i Justyną Majkowską.

Krzysztof Kwiatkowski – perkusista, absolwent popularnej „bednarskiej“ czyli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ma na koncie współpracę z Teatrem Dramatycznym w Warszawie (sztuka „Lulu na moście“, „Piosenki w Starym Kinie“) oraz wieloma uznanymi muzykami m.in z: Piotrem Rodowiczem, Wojciechem Pulcynem, Mariuszem „Fazi“ Mielczarkiem, Barry Solonem, Andrzejem Rosiewiczem, Maciejem Strzelczykiem. Jest laureatem wielu konkursów (m.in. Avant Drumm Session, nagroda specjalna na konkursie Bielskiej Zadymce Jazzowej 2012).

Źródło: MDK Płock

Skomentuj

comments