Dzień Kobiet w POKiS

Świętowanie Dnia Kobiet w POKiS rozpoczynamy 7 marca i zamierzamy je skończyć 9 marca.

 

Zapraszamy na trzy wydarzenia artystyczne z piosenką autorską, jazzem i piosenką francuską w wykonaniu kobiet.

7 marca (czwartek)
Retronoc – musical przygotowany przez młodzież z działającego w POKiS Teatru Muzycznego powraca. Po sukcesie premiery i na prośbę widzą zapraszamy na musical oparty na tekstach m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Macieja Zembatego, J. Brela, które budują opowieść pełną humoru (także czarnego) a momentami nostalgiczną. Obsada: Anna Pesta, Julia Ciećwierz, Oliwia Walewska, Teresa Lewandowska, Karolina Goleniewska, Patrycja Kępa, Bartosz Olęcki, Dragomir Wojtyłko oraz Krzysztof Obrębski. Pomysł, opieka artystyczna i wykonanie: Katarzyna Nowak.

MIEJSCE: sala widowiskowa POKiS
START: godz. 19
WSTĘP: 5 zł

8 marca (piątek)
Młoda wokalistka jazzowa – Ola Trzaska wystąpi w Płocku z zespołem w składzie: Nathan Williams (USA) – trąbka, Marcin Piękos – keyboard, Michał Tomaszczyk – puzon, Andrzej Święs – bass i Sebastian Kuchczyński – perkusja.

W 2012 roku ukończyła Studium Jazzowe im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Obecnie pracuje nad własną solową płytą. Do projektu jako gość specjalny zaproszony został amerykański trębacz Nathan Williams. Pozostali muzycy tworzący zespół to czołówka polskiej sceny (na co dzień tworzący formacje: SMOLIK, KASIA KOWALSKA, JOSE TORRES).

W swoich utworach kładzie nacisk na bogatą aranżację. Głos traktuje instrumentalnie – uważa, że to przez grę na flecie rozwinęła umiejętność stosowania długich fraz. Teksty pisze w języku angielskim, ponieważ chce zyskać odbiorców z różnych zakątków świata. Jej płyta będzie jazzowa, choć wielu ekspertów upierałoby się użyć sformułowania rozbudowany Pop.

MIEJSCE: sala widowiskowa POKiS
START: godz. 19
WSTĘP: 20 zł

9 marca (sobota)
„Cukierki dla panienki mam! Miast kwiatów proszę przyjąć je, / Bo, choć kwiat niezły jest dla dam, kwiat zwiędnie – a cukierek nie!” – śpiewał w 1964 roku Jacques Brel. 9 marca Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na wieczór z piosenkami belgijskiego barda.

– To co liczy się w życiu to nie jego długość, ale intensywność – powiedział kiedyś autor „Cukierków”. Był zwierzęciem scenicznym, na której dosłownie spalał się; tracąc podczas każdego koncertu prawie kilogram na wadze. Takie też są jego piosenki pełne intensywności życia z jego smutkami i radościami. „Amsterdam”, „Tam na placu”, „Diabeł”, „Burżuje”, „Flamandowie”, „Nie opuszczaj mnie” czy „Staruszkowie” – to utwory, które weszły do kanonu piosenki autorskiej. Katarzyna Nowak, aktorka i wokalistka oraz autorka musicalu „Retronoc” – z utworami Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Macieja Zembatego oraz Brela – zaprasza na wieczór pełen emocji i dobrej piosenki… z tekstem, pt. „W kolorach Pana J.B.” Towarzyszą jej wytrawni muzycy: przy fortepianie Monika Bylica, a na akordeonie Jaro Olszewski.

– Jacques Brel – to belgijski bard i aktor, którego nie trzeba przedstawiać. I dlatego nie jest to opowieść o biografii Pana Brela – mówi artystka. – Jest to opowieść codzienna o życiu, o uczuciach i tym jakie barwy owe uczucia mają, codzienna ,a jednocześnie niezwyczajna. Tytułowe kolory to emocje, uczucia, stany, które towarzyszą nam przez całe życie: miłość, zdrada, smutek, radość, młodość, starość, życie i śmierć”.

Recital jest jednocześnie niezwykłym widowiskiem; nowe aranże, projekcje audio-wizualne i efekty specjalne. Podczas koncertu wybrzmią nuty utworów zarówno tych znanych jak i takich, które pojawiają się niezwykle rzadko. Katarzyna Nowak jest absolwentką PWST w Krakowie – założycielką Teatru Forte – autorką i reżyserką wielu form muzycznych, tj. „Koty”, „Na peronie”, „Bez Mężczyzn”, „To ta pierwsza miłość” czy „Retronoc”.

MIEJSCE: sala widowiskowa POKiS
START: godz. 19
WSTĘP: 10 zł

Zapraszamy do kasy POKiS: Bileteria, ul. Tumska 9 A, wejście od ul. Sienkiewicza, od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments