“Flesz” – premiera spektaklu

Grupa teatralna POKiS Mariusza Pogonowskiego zaprasza na kolejną premierę pt. “Flesz”. Czym jest “Flesz”?

 – “Krótki błysk, kiedy jest za mało światła, by zrobić zdjęcie. Flesz który obnaża to co tajemnicze i ukazuje w płaskiej i bezdusznej przestrzeni to co nienazwane” – zapowiadają autorzy. Pokaz przedpremierowy już w najbliższy piątek.

Autorem tekstu i inscenizacji jest Mariusz Pogonowski. Muzykę stworzyli Adam Bonalski, Krzysztof Misiak, Magdalena Lewandowska, Mariusz Pogonowski i Michał Majcher. Występują: Milena Bednarska, Agnieszka Bonalska, Adam Bonalski, Artur Jóźwiak, Magdalena Lewandowska, Marcin Majda, Piotr Mrowicki, Katarzyna Królikowska, Anna Stańczak, Agnieszka Zielińska, Małgorzata Zielińska.

Czasem widzisz obraz, który przedstawia wszystko to, czego nie potrafisz nazwać. Czasem widzisz ten obraz pomimo. Czasem wolałbyś go nie widzieć. Jednak kiedy to nastąpi sprawy przybierają inny obrót. To co było nienazwane teraz, jest już zobrazowane i wystarczy tylko jedna chwila, aby to ubrać w słowa. Podobno słowa zmieniają świat. Kiedyś wierzono w sprawczą moc słów.

Teraz należymy do kultury obrazkowej. Jedno zdjęcie może zniszczyć życie, jedno zdjęcie i nie ma odwrotu. Flesz. Krótki błysk, kiedy jest za mało światła, by zrobić zdjęcie. Flesz który obnaża to co tajemnicze i ukazuje w płaskiej i bezdusznej przestrzeni to co nienazwane.

MIEJSCE: Scena Off Off POKiS (ul. 3 maja 18 – piwnica)

DATY:
1 marca godz. 19 – pokaz przedpremierowy
2 marca godz. 19 – pokaz premierowy
3 marca godz. 19 – pokaz popremierowy

WSTĘP WOLNY.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments