Apteka / Alterstacja

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ALTERSTACJI. Tym razem będziemy świętować 30 lat istnienia zespołu Apteka, którego nie trzeba przedstawiać fanom alternatywnych brzmień.

 APTEKA – to jeden z najważniejszych polskich zespołu nurtu rockowo – alternatywnego. Sposób gry, przestrzenne brzmienie, celne teksty sprawiły że zespół na stałe zagościł na liście najpopularniejszych i najbardziej szanowanych grup na rodzimej scenie. W 2013 roku Apteka świętować będzie 30-lecie działalności scenicznej. W tym czasie zagrała tysiące koncertów w klubach oraz na festiwalach.

Wystąpiła jako headliner na największych polskich festiwalach – Open Air, Przystanek Woodstock, Off Festival i wielu innych. Odbyła trasę “Apteka Witkacy Express” odwiedzając Chorwację, Wielką Brytanię oraz Rosję. W latach osiemdziesiątych XX w. zagrała też trzymiesięczną trasę po Rosji, Syberii, Kaukazie. Jako support wystąpi zespół Nancy Regan (hard core/punx – Warszawa, Płock).

Bilety w cenie 15 zł można kupić w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki na ul. Tumskiej 9a w Dziale Imprez (wejście od ul. Sienkiewicza) w godzinach 7.30 – 15.30 pn., wt., śr., pt., czwartek 7.30 – 18.00.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments