Krystyna Stańko z „Kroplą Słowa” w Płocku

jazzCzytelnicy Jazz Forum uznali „Kroplę Słowa” za Jazzowy Album Roku 2012. Zapraszamy na koncert artystki do Kawiarni Jazzowej POKiS. Album może trafić do serc zarówno wielbicieli muzyki jazzowej jak i poezji.

Po intensywnych dwóch latach koncertowych z ciepło przyjętym projektem SECRETLY z muzyką Petera Gabriela w jazzowych opracowaniach, 4 października w Płocku Krystyna Stańko zaprezentuje swój najnowszy projekt.

Artystka od wielu lat marzyła o połączeniu piękna muzyki z pięknem słowa w ojczystym języku. Tym W „kropli słowa” obok poezji wspaniałych twórców: Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Doroty Szatters i Tomasza Jastruna pojawia się subtelna i zajmująca muzyka wibrafonisty Dominika Bukowskiego, a także kompozycje wokalistki i utwór Paul’a Rutschka.

Ideą płyty jest stworzenie wyjątkowego nastroju i brzmienia, za sprawą welwetowego, niskiego głosu wokalistki, z tkliwością interpretującego poruszającą poezję, połączoną z grą fantastycznych muzyków, czołówką polskiego jazzu.

Materiał został nagrany w RG studio w Radiu Gdańsk oraz Shaffa Studio Marka Kuczyńskiego. Produkcją zajął się Paul Rutschka z P&E Studios w Amsterdamie, który realizował również wysoko ocenioną poprzednią płytę Krystyny Stańko.

Oprócz Dominika Bukowskiego, wibrafonisty, który zagrał także na marimbie, „Kroplę słowa” tworzą inni wybitni artyści kontrabasista Piotr Lemańczyk, perkusista Cezary Konrad oraz zaproszeni, wyśmienici goście: Maciej Obara – saksofon, Jacek Królik – gitara, Irek Wojtczak- saksofon,Sri Hanuraga – fortepian, Paul Rutschka – bass, Mirosław Hady – instrumenty perkusyjne.

Zapraszamy 4 października o godz. 20 do Sali POKiS (ul. Tumska 9A). Wstęp: 20 zł. Bilety dostępne w Bileterii POKiS od piątku.

Tu można obejrzeć clip do piosenki “Jesteś powietrzem”:

http://www.youtube.com/watch?v=-0gYJ0Hl9oI

Nowy teledysk do utworu „W zatrzęsieniu”:

http://www.youtube.com/watch?v=plpJ7xG1RfU

A także krótki film o powstawaniu płyty ” Kropla Słowa”:

http://www.youtube.com/watch?v=RaDv2FSNIQU

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments