Stąd jesteśmy – Płocka Grupa Fotograficzna

Spotykają się i razem działają od kilku lat. Łączy ich miłość do Płocka i do sztuki fotografowania. W czwartek 11 kwietnia w ratuszowej auli Płocka Grupa Fotograficzna, konferencją prasową, zainaugurowała działalność jako stowarzyszenie.

 Prezes stowarzyszenia Arkadiusz Gmurczyk podziękował Urzędowi Miasta za wsparcie i przypomniał, że PGF powstaje obok istniejącego od lat Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. – Wierzymy, że będziemy współpracować, ale w szeregach PGF chcemy wziąć pod skrzydła ludzi, którzy zajmują się również filmem i grafiką – tłumaczył prezes PGF Arkadiusz Gmurczyk.

– Jesteśmy stąd, z Płocka, jesteśmy przesiąknięci lokalnym patriotyzmem – dodawał wiceprezes PGF Marek Jeznach. – Chcemy działać na rzecz popularyzacji miasta, które ma wiele pięknych miejsc. Chcemy działać też na rzecz edukacji w zakresie prawa autorskiego, bo wiedza na jego temat jest bardzo znikoma. I chcemy pielęgnować zasady etyki zawodowej.

Gościem honorowym – w zastępstwie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego – był zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski. W konferencji udział wzięli też m.in. prezes fundacji „Fotografia dla Przyszłości” Małgorzata Dołowska, założyciel i prezes Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysław Cybulski i Wiktor Sobolewski z Fotoprawo.pl/Nikon Polska.

Pierwszą konferencję PGF zakończył spacer po Wzgórzu Tumskim zakończony pod rewitalizowaną przez Wodociągi Płockie wieżą ciśnień.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments