Gimnazjum nr 8 planem filmowym

Aleksander Pietrzak, uczestnik zajęć prowadzonego przez Marka Gralę klubu literackiego „Marabut” w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w niedzielę w Gimnazjum nr 8 w Płocku będzie robił zdjęcia do swojej etiudy filmowej.

Aleksander Pietrzak, dwudziestolatek, studiuje obecnie w Warszawskiej Szkole Filmowej, zajmuje się fotografią i reżyserią, jest autorem filmów dokumentalnych o Janie Skotnickim i o swojej babci (tytuł: “Jak najbardziej“). Jest absolwentem Małachowianki, nadal uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku II. Stopnia.

 W niedzielę (12 lutego) w godzinach 8-14 w Gimnazjum nr 8 będzie kręcił część zdjęć do etiudy filmowej na zaliczenie w Warszawskiej Szkole Filmowej.

W etiudzie, która jest historią romansu maturzysty z młodą nauczycielką, weźmie udział ok. 20 statystów ( wśród nich uczniowie płockich szkół i studenci ) oraz aktorzy: Damian Kret (1 rok aktorstwa w łódzkiej filmówce), Katarzyna Anzorge oraz Szymon Cempura z płockiego teatru. Reżyserem oraz scenarzystą jest Aleksander Pietrzak. W ekipie jest dwóch operatorów z warszawskiej filmówki oraz dwóch krakowskich studentów produkcji filmowej.

Źródło: POKiS

Skomentuj

comments