Procesje w Boże Ciało – utrudnienia w ruchu

bozecialoPełnomocnik ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego informuje o utrudnieniach w ruchu w związku z procesjami i uroczystościami Bożego Ciała w dniu 30 maja.

W Płocku planowanych jest kilka procesji, które mogą powodować nieznaczne utrudnienia w ruchu. Trasy zgłoszonych procesji, które przejdą ulicami Płocka w dniu 30 maja:

Rzymskokatolicka Parafia św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej
Procesja rozpocznie się około godziny 12.00 i przejdzie następującymi ulicami : Tumską, Kościuszki, Obrońców Warszawy, Kolegialną, Kwiatka, A.J. Nowowiejskiego do kościoła św. Jana Chrzciciela.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Krzyża
Procesja rozpocznie się około godz. 12.00 i przejdzie następującymi ulicami: Ofiar Katynia, Obrońców Helu, Sucharskiego, Baczyńskiego, Hubalczyków i powrót do kaplicy przy parku.

Rzymskokatolicka Parafia Św. Stanisława Kostki
Procesja rozpocznie się około godz. 11.15 i przejdzie ulicami – Jachowicza, Obrońców Płocka, Lasockiego, Dworcową , Jachowicza – powrót na plac przed kościół.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Fatimskiej
Procesja w godzinach 12.50 – 14.00 przejdzie następującymi ulicami: Piaska – od kaplicy (posesja Gierzyńskiego 29), Gierzyńskiego (ołtarz przy posesji nr 27 i 19) oraz Piaska (ołtarz przy posesjach nr 1 i 8) – powrót do kaplicy.

Rzymskokatolicka Parafia św. Jadwigi Królowej
Procesja w godzinach 12.00 – 13.00 przejdzie następującymi ulicami: Kossobudzkiego, Rembielińskiego, Gawareckiego i al. Roguckiego.

Parafia Rzymskokatolicka św.Jakuba Apostoła
Procesja w godzinach 12.50 – 14.30 przejdzie ulicami: Wyszogrodzką – od kościoła parafialnego, Harcerską, Wiosenną, Majową, Kasztanową, Harcerską, Wyszogrodzką – i powrót do kościoła.

Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa
Procesja w godzinach 11.30 – 13.15 przejdzie ul. Słoneczną – od kościoła parafialnego, ul. Wiatraki, ul. Lenartowicza, ul. Wyszogrodzką, ul. Południową, ul. Słoneczną (powrót do kościoła).

Rzymskokatolicka Parafia św. Wojciecha
Procesja w godzinach 11.45 – 13.20 przejdzie następującymi ulicami: ul. Świętego Wojciecha – od kościoła parafialnego, ul. Rogowskiego, ul. Czerwonych Kosynierów, ul. Puchalskiego, al. Jana Pawła II do kościoła przez „Park 27 Dębów”.

Rzymskokatolicka Parafia św. Benedykta
Procesja eucharystyczna w godzinach 12.00 – 14.00 i przejdzie następującymi ulicami: Dobrzykowską, Gąbińską, Wąską i Dobrzykowską – powrót do kościoła.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Ducha Świętego
Procesja w godzinach 10.45 – 12.15 przejdzie następującymi ulicami: Asnyka – od kościoła parafialnego, Norwida, Gałczyńskiego, przez rondo Grabskich i dalej Dobrzyńską, Mościckiego, Miodową, Gałczyńskiego, Słowackiego, Asnyka – powrót do kościoła.

Procesje odbędą się na podstawie art. 15 ust. 2 Ustawy z dn. 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa i Kościoła w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. nr 29 poz. 154 z póź. zm). Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments