Mercedesem po Wiśle

mercedesMoc atrakcji, w tym koncert Ani Rusowicz, przygotował dla uczestników i widzów organizator X zlotu ,,Mercedesem po Wiśle”, który odbędzie się w Płocku w dniach 29 i 30 czerwca.

Przez dwa dni będzie można podziwiać niemal osiemdziesiąt klasycznych i zabytkowych Mercedesów, które do stolicy północnego Mazowsza przyjadą z całej Polski.

Jubileuszowa edycja „Mercedesem po Wiśle” będzie bogata w różnego rodzaju dodatkowe atrakcje. Z pewnością największą z nich będzie niedzielny koncert Ani Rusowicz, która zagra wraz z zespołem na płockim Starym Rynku o godz. 15.30. W sobotę 29 czerwca o godzinie 14.00, także na Starym Rynku w Płocku, zlot uroczyście otworzą: Prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Prezes firmy Mercedes-Benz Auto Forum Grupa – Jacek Brzozowski, w towarzystwie Mateusza Damięckiego.

Organizatorzy przewidzieli dla gości i uczestników zlotu wiele atrakcji. Będą zatem stoiska informacyjne innych płockich imprez i inicjatyw motoryzacyjnych, m.in: Płockie Klasyki, Night Power, Zlot „BMW przełamujemy stereotypy Płock 2013”, oraz specjalna sesja zdjęciowa na Starym Rynku. Pomyślano także o najmłodszych. Dla nich zorganizowany będzie konkurs plastyczny– lepienie Mercedesów z gliny pod nadzorem artystki – plastyka z Warszawy. Oprócz tego Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. we współpracy z płockim dealerem Mercedes-Benz Auto Forum Grupa zaprezentuje najnowsze modele niemieckiej marki.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia wyjątkowych samochodów: Mercedesa W100 oraz MB 170S z roku 1949 w trakcie renowacji przeprowadzanej przez Firmę Gawlik Garage, a także identyczny samochód po renowacji, który przyjedzie z Aleksandrowa Kujawskiego.

Swój udział w imprezie potwierdziły załogi z Wielkiej Brytanii, Holandii, Białorusi i Gruzji. Polscy uczestnicy Mercedesem po Wiśle przyjadą z dziesięciu miast.

W sobotę 29 czerwca około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku w Płocku. W niedzielne popołudnie uczestnicy przejadą zorganizowaną kolumną z Domu Technika w Płocku do Stadniny Ogierów w Łącku. O godzinie 15.30 przed ratuszem odbędzie się koncert Ani Rusowicz: „Jej big-beat i nasze Mercedesy”.

Źródło: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna

Skomentuj

comments