Mariusz Jurkiewicz w Orlen Wiśle Płock

jurkiewiczMariusz Jurkiewicz, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, podpisał podczas konferencji prasowej w UMP dwuletni kontrakt z Orlen Wisłą Płock.

Mariusz Jurkiewicz będzie, obok Marcina Lijewskiego, jednym z liderów Orlen Wisły Płock. Jego dodatkowym atutem jest znajomość języka hiszpańskiego, co pozwoli mu wspierać trenera Manolo Cadenasa jako tłumacz. Mariusz Jurkiewicz grał w barwach hiszpańskiego Atletico Madryt, jednak w zwiazku z bankructwem hiszpańskiego klubu, trafił do Płocka rok wcześniej niż pierwotnie planował.

– Bardzo się cieszę, że trafiłem do Płocka. Teraz będę mógł się skoncentrować na przygotowaniach do sezonu. Jestem przekonany, że powalczymy o mistrzostwo Polski. – mówił podczas konferencji Mariusz Jurkiewicz.

Mariusz Jurkiewicz (31 lat) – ur. 3 lutego 1982 w Lubinie – czołowy polski piłkarz ręczny, grający na pozycji rozgrywającego. Wielokrotny reprezentant Polski. W swojej sportowej karierze w Polsce grał w Zagłębiu Lubin, w Hiszpanii występował w Ciudad Real (późniejsze Atletico Madryt), Portland San Antonio i JD Arrate. Ma na swoim koncie Superpuchar Hiszpanii, Puchar Króla i udział w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2011/2012. W reprezentacji Polski zadebiutował 1 listopada 2002 w meczu przeciwko Norwegii. W drugiej fazie Mistrzostw Europy 2008 zastąpił w składzie kontuzjowanego Rafała Kuptela. Uczestnik Mistrzostw Świata 2009, na których wraz z drużyną zdobył brązowy medal oraz Mistrzostw Europy 2010, gdzie reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce. W biało-czerwonych barwach rozegrał ponad 100 meczów.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments