Potrenuj z Marcinem Możdżonkiem

mozdzonekJuż 27 lipca do hali ORLEN ARENA w Płocku zawita kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski – Marcin Możdżonek.

Nie będzie on jednak rozgrywał kolejnego meczu w biało-czerwonych barwach. Będzie natomiast trenował… z dziećmi. 24 lipca rozpocznie się druga edycja wyjątkowych na skalę światową, „Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem”. W tym roku kapitan reprezentacji Polski będzie gościł w czterech miastach. Treningowe tournee kapitan reprezentacji rozpocznie w Ostródzie. Następnie odwiedzi Warszawę, Płock i Gdańsk.

Ideą „Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem” jest przede wszystkim propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych poprzez sport. Ma ona również pomóc w odciągnięciu ich od komputerów i telewizorów podczas wakacji.

W zajęciach będą mogły wziąć udział wszystkie dzieci w wieku od 9 do 13 lat (urodzone między 1 stycznia 2000 roku a 31 grudnia 2004 roku), niezależnie od tego, czy miały wcześniej do czynienia z siatkówką, czy też nie.

Treningi, zarówno dla uczestników jak i kibiców są bezpłatne. Maksymalnie będzie mogło wziąć w nich udział po 130 dzieci. Z kolei liczba miejsc dla publiczności, która będzie chciała zobaczyć jak kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski radzi sobie w roli trenera, jest ograniczona tylko i wyłącznie liczbą miejsc w hali.

Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:30. Po nich przyjdzie czas na konkursy z nagrodami. Marcin Możdżonek również z przyjemnością odpowie na każde pytania zadane przez dzieci oraz kibiców. Na koniec nasz najwyższy obecnie kadrowicz rozda autografy oraz będzie pozował do zdjęć.

Podczas pierwszej edycji „Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem”, kapitanowi naszej kadry pomagali między innymi: Paweł Papke – były atakujący kadry oraz Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, AZS-uu Olsztyn i Resovii Rzeszów, a także Krzysztof Ignaczak – libero reprezentacji Polski i rzeszowskiej Resovii. W tym roku obsada „sztabu szkoleniowego” również będzie mistrzowska!

Formularz zgłoszeniowy na zajęcia z kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski jest dostępny na stronie fundacji Citius Altius Fortius (www.fundacja-caf.pl), organizującej tę imprezę. Jedynym kryterium wyboru uczestników, poza koniecznością spełnienia wymogu wiekowego, jest kolejność zgłoszeń.

Ideą treningów, które poprowadzi Marcin Możdżonek, jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i popularyzacja siatkówki.

– Dzieciom brakuje ruchu. Widać to, choćby po liczbie zwolnień z WF, jakie nauczyciele otrzymują. Jest to zastanawiające i wręcz zastraszające! Ja mogę promować sport poprzez siatkówkę. Poprzez to, na czym znam się najlepiej – powiedział Marcin Możdżonek.

Organizator:
Fundacja Citius Altius Fortius
Miasta-gospodarze:
Miasto Ostróda, Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Płock, Miasto Gdańsk
Współorganizatorzy:
Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie, Orlen Arena w Płocku, Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu
Partnerzy:
Audi „Palmowski”, sklep sportowy „Olimp”
Patroni medialni:
TVP Sport, Polskie Radio „Trójka”, Sport.pl

Źródło: Fundacja Citus Altius Fortius

  

Skomentuj

comments