Bez wiekowych ograniczeń

janPłocka Galeria Sztuki zaprasza na warsztaty, które poprowadzi francuska artystka Eugenie Jan.

Spotkania odbywać się będą w pracowni przy ul. Tumskiej 13 (dawna restauracja Sphinx) oraz w siedzibie PGS. Wstęp wolny. Poza tym artystka zaprasza płocczan, by przed godziną 15 odwiedzali ją w pracowni przy Tumskiej, by zaistnieli w tym miejscu słowem, rysunkiem czy zdaniem.

Już w piątek, 9 sierpnia, o godzinie 10.00 przy ul. Tumskiej 13 zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 8 lat. Uczestnicy warsztatów, przy użyciu kolorów, znaków abstrakcyjnych i prostych form geometrycznych będą odkrywać i identyfikować ludzkie emocje, a następnie wyrażać je, wykorzystując wybraną technikę, np. malując obraz na płótnie, rysując na papierze lub przy użyciu różnych materiałów (wstążek, filców, gazet) tworząc abstrakcyjne kompozycje.

W środę 14 sierpnia, o godz. 10.30 w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki przy ul. Sienkiewicza 36 rozpocznie się spotkanie z dziećmi w wieku 8 – 12 lat.W zaimprowizowanym studiu fotograficznym będą powstawać portrety-studia fotograficzne. Następnie, według własnego pomysłu, uczestnicy warsztatów stworzą swoiste kolaże-autoportrety lub portrety, w których najważniejszym zadaniem będzie uchwycić i przedstawić uczucia i emocje. Natomiast we wtorek, 20 sierpnia, przy Tumskiej 13 o godz. 10.00 z francuską artystką spotka się młodzież w wieku 12 – 18 lat, by wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich, podczas których poznają między innymi tajniki formowania rzeźb, konstruowania i tworzenia instalacji, obiektów w różnych technikach kolażu, asamblażu, a następnie stworzą jedno wspólne dzieło, które będzie w symboliczny sposób określać i wyrażać ludzkie intencje i oczekiwania, często odmienne od osobistych, ale niezbędne i konieczne, by odnaleźć samego siebie.

W piątek, 23 sierpnia, o godz. 12.00, również przy Tumskiej 13, Zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych, przechodniów, zwiedzających. Uczestnicy warsztatów podejmą się próby odgadnięcia lub odszyfrowania myśli kobiety. Po zastanowieniu się nad tym zagadnieniem, będą mieli możliwość podzielenia się swoimi refleksjami w formie nagrania lub zapisu. Karteczki z zapisanymi słowami, zdaniami, nagrania lub wcześniej zgłoszone przedmioty, odzwierciedlające odpowiedzi na powyższe zagadnienie, będą przechowane, a następnie dołączone – według koncepcji artystki Eugenie Jan – do jej wystawy w Płockiej Galerii Sztuki.

Prace powstałe podczas warsztatów i wybrane przez artystkę, zostaną pokazane na specjalnie przygotowanej mini wystawie powarsztatowej na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki, jak również staną się częścią jej głównej wystawy „Schizofrenia”, prezentowanej na przełomie sierpnia i września w siedzibie Płockiej Galerii.

Grupy zorganizowane powyżej 10 osób prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 24 364 60 40. Przewidziany czas trwania warsztatów ok. 2 godzin.

Źródło: Płocka Galeria Sztuki

Skomentuj

comments