Zaproszenie na galę

bonczykRecital Olgi Bończyk uświetni galę wręczenia nagród laureatom konkursu „O Liść Dębu”. Uroczystość odbędzie się 29 listopada o godzinie 17 w Pałacu Ślubów (ul. Kolegialna 9). Nagrodzone wiersze zaprezentuje Mariusz Pogonowski.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Liść Dębu” była już dwudziestą piątą z kolei. Na konkurs wpłynęło 170 zestawów wierszy. Prace oceniało jury w składzie:
– Bohdan Urbankowski – poeta, literat, ZLP OW
– Waldemar Smaszcz – krytyk literacki
– Maciej Woźniak – poeta
– Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej.

Laureatem I Nagrody Prezydenta Miasta Płocka „Liść Dębu” został Dominik Żyburtowicz z Drawska Pomorskiego. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kamińska z Kwidzyna, trzecie – Janusz Taranienko z Białegostoku.

Nagrodę Dyrektora Książnicy Płockiej za zestaw wierszy inspirowanych poezją awangardową, której patronował Stefan Themerson otrzymał Bogumił Staszek z Tarnowa. Wyróżnienie za wiersz o tematyce płockiej zdobył Waldemar Konieczny z Poznania. Wyróżnienia jury otrzymali także Gabriela Szubstarska z Gdańska i Janusz Radwański z Kolbuszowej Górnej. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku wyróżniło Katarzynę Zychla z Żar.

Nagrody laureaci odbiorą podczas gali w Pałacu Ślubów. Wstęp na uroczystość jest wolny.

Konkurs „O Liść Dębu” finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Płocka. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Płocka. Organizatorami są: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Płock. Sponsor to PKN Orlen.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments