Debiut w galerii

debiutPrace laureatów międzyszkolnego konkursu plastycznego „Podwodny świat mórz i oceanów” zostały zaprezentowane w… Płockiej Galerii Sztuki.

Chętnie wspieramy młode talenty. Galeria jest otwarta dla wszystkich – zarówno dorosłych, jak i młodych twórców oraz odbiorców sztuki – mówiła Alicja Wasilewska, dyrektor PGSz.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Wzięły w nim udział dzieci z jedenastu płockich podstawówek oraz z Gminnego Ośrodka Kultury w Słupnie. Jury miało nie lada zadanie, żeby wyłonić laureatów, napłynęło bowiem aż 314 prac (z czego ponad 1/3 wykonanych przez pierwszoklasistów). Autorzy wykazali się ogromną wyobraźnią i zmysłem plastycznym, a wykreowane przez nich podwodne światy urzekały bogactwem barw, kształtów i przyjaznym klimatem.

Dzieci są niezwykle wrażliwe i utalentowane, warto to zauważać i je wspierać – mówiła Anna Wiśniewska, dyrektor SP 17. – Cieszę się, że laureaci naszego konkursu mogli zadebiutować w galerii sztuki. Mam nadzieję, że to jeszcze bardzie pobudzi ich artystyczne aspiracje.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 17, a patronatem objęła go Płocka Galeria Sztuki. Wszyscy laureaci otrzymali równorzędne nagrody.

Klasy I
Aleksandra Jankowska – SP 6 w Płocku
Julia Lemańska – SP 21 w Zespole Szkół nr 2 w Płocku
Paulina Ruszczak – SP 6 w Płocku

Klasy II
Marcel Adamowski – SP 21 w Zespole Szkół nr 2 w Płocku
Julia Nowacka – GOK Słupno
Olga Sobocińska – SP 21 w Zespole Szkół nr 2 w Płocku

Klasy III
Wiktor Jeziak – SP 6 w Płocku
Filip Paluszewski – SP 6 w Płocku
Kamil Szczawiński – SP 11 w Płocku

Klasy IV – VI
Weronika Dzięgielewska – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Płock
Karolina Kelm – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Płock
Kinga Tomczak – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Płock

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments