Ścieżki edukacyjne w parkach

Na Podolszycach trwa budowa ścieżek edukacji ekologicznej. Terenowe pomoce dydaktyczne stanęły w Parku Północnym i Lasku Brzozowym.

Dzięki tablicom i grom edukacyjnym dzieci, młodzież, a także dorośli będą mogli np. nauczyć się jak segregować odpady, dowiedzą się jak długo rozkładają się śmieci oraz gdzie trafiają poszczególne rodzaje odpadów, poznają różne gatunki drzew i krzewów oraz ptaków miejskich.

W pobliżu ścieżek edukacyjnych już wkrótce staną także m.in. pojemniki do segregacji odpadów, a w Parku Północnym również ławki parkowe i stojaki na rowery.

Wszystkie elementy infrastruktury terenowej znajdują się w sąsiedztwie szkół i przedszkoli. Dzięki temu możliwe będzie wykorzystywanie zainstalowanych urządzeń do zajęć kształtujących postawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży.

Całkowity koszt zadania to ponad 270 tys. zł. Ponad 165 tys. zł pochodzi z dofinansowania, które ratuszowy Wydział Kształtowania Środowiska zdobył, składając wniosek na realizację zadania w ramach Programu Priorytetowego „Wspieranie rozwoju terenowej infrastruktury edukacyjnej – zadania nieinwestycyjne” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

.

Skomentuj

comments