“Wydalony” w Klubie Filmowym Kawa i Papierosy

Kolejne spotkanie w Klubie Filmowym Kawa i Papierosy. Tym razem zapraszamy na pokaz filmu „Wydalony” w reż. Adama Sikory połączony ze spotkaniem z Krzysztofem Siwczykiem (obsada) i i Maciejem Meleckim (autor scenariusza) oraz Maciejem Woźniakiem jako prowadzącym część literacką.

 

…Projekt filmowy Sikory, inspirowany trzema prozami Samuela Becketta, podejmuje próbę uchwycenia fenomenu filozofii autora „Czekając na Godota”.

Poprzez szczegółowe, nierzadko komiczne portretowanie losów i przygód Wydalonego, autor stara się ukazać taki typ bohatera, który staje się poniekąd uniwersalnym typem człowieka, zmagającego się z niekiedy wrogim, ale i też będącym w stanie rozpadu i atrofii światem. Rzecz została realizowana na Górnym Śląsku, w wybranych przestrzeniach i plenerach oddających posępną aurę opowieści.

Adam Sikora (ur. 1960) – polski reżyser, scenarzysta i operator filmów dokumentalnych oraz fabularnych, fotografik, malarz, pedagog, dr sztuki filmowej. Filmografia: Młyn i krzyż (reż. L. Majewski, 2011), Essential Killing (reż. J. Skolimowski, 2010), Cztery noce z Anną (reż. J. Skolimowski, 2008), Angelus (reż. L. Majewski, 2001) i Wojaczek (reż. L. Majewski, 1999).

Krzysztof Siwczyk (ur. 1977 w Knurowie) – polski poeta, współtwórca grupy poetyckiej Na Dziko, pracownik Instytutu Mikołowskiego, recenzent literacki oraz okazjonalnie aktor. Współpracuje z TVP Kultura jako recenzent. W “Polityce” ukazują się jego felietony. W 1999 zagrał tytułową rolę (Rafał Wojaczek) w filmie Lecha Majewskiego pt. Wojaczek.

Maciej Melecki (ur. 1969 w Mikołowie) polski poeta i scenarzysta filmowy. Redaktor pisma Arkadia, pracownik Instytutu Mikołowskiego. Debiutował w 1993 arkuszem poetyckim Zachodzenie za siebie. Współscenarzysta filmu Wojaczek Lecha Majewskiego, w którym wystąpił też jako aktor.

Maciej Woźniak (ur. 1969) – płocczanin, poeta, krytyk muzyczny, tłumacz.

ZAPRASZAMY na FILM, SPOTKANIE i… kawę – 12 stycznia o godz. 18.00.  Wstęp 5 zł.

Źródło: www.pokis.pl

Skomentuj

comments