Nie działa latarnia uliczna w Płocku – zadzwoń

Miejski Zarząd Dróg informuje, że do dyspozycji mieszkańców Płocka jest uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny o numerze 801-800-103, pod którym można zgłaszać awarie i nieprawidłowości w działaniu oświetlenia na ulicach miasta.

MZD informuje, że w przypadku awarii oświetlenia lub zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu, istnieje możliwość dokonania zgłoszenia pod numerem telefonu dyżurnego 801-800-103 (telefon czynny całodobowo). Informacje przekazywane przez mieszkańców miasta kierowane bezpośrednio do Centrum Interwencyjnego usprawnią usuwanie awarii. Taką informację można przekazać także drogą mailową na adres dyzurka@ezo.pl. Zgłoszenie telefoniczne lub e-mailem powinno zawierać informacje pozwalające na poprawne zlokalizowanie awarii.

Przypominamy, ze od 1 stycznia 2012 r. dotychczasowe kompetencje Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Płocka w zakresie eksploatacji oświetlenia drogowego na terenie miasta Płocka, przejął Miejski Zarząd Dróg w Płocku.

MZD zarządzą obecnie 12752 punktami oświetlenia drogowego, parkowego i iluminacyjnego w Płocku. Zdecydowana większość latarni ulicznych jest wyposażona w wysokoprężne lampy sodowe. Na terenie miasta są także stosowane lampy matalohalogenkowe oraz nieliczne rtęciowe. Oświetlenie LED  stosowane jest głównie do iluminacji obiektów (np. iluminacja mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego). Pierwszą ulicą na której są zainstalowane oprawy drogowe LED jest ul. Jaśminowa.

W 2011 r. Gmina-Miasto Płock wydała 4.382.492,82 zł brutto na oświetlenie ulic i 1.642.489,03 zł  brutto na konserwację lamp i urządzeń oświetlenia miasta. Dostawcą energii dla Płocka jest ENERGA – OPERATOR, natomiast konserwacją zajmuje się firma ENERGA – OŚWIETLENIE Sp. z o.o.

Źródło: Miejski Zarząd Dróg Płock

Skomentuj

comments