Wszczepianie idei – spotkanie “W drodze”

W najbliższy piątek o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie „W DRODZE”. Jego temat brzmi „WSZCZEPIANIE IDEI”, czyli o środkach masowego przekazu – mediach. Gościem spotkania będzie znany medioznawca Jan Pospieszalski.

 We współczesnym świecie środki masowego przekazu wywierają olbrzymi wpływ na rozwój, a także postępowanie człowieka. Zalicza się do nich prasę, radio, telewizję, książki, internet. Można stwierdzić, że żyjemy w wieku środków masowego przekazu. Można nawet powiedzieć, ze żyjemy w wieku, który charakteryzują próby masowej perswazji. Za każdym razem, gdy włączamy radio lub telewizor, otwieramy książkę, czasopismo, ktoś stara się nas pouczyć, a nawet nakłonić, abyśmy kupowali właśnie jego produkt, glosowali właśnie na jego kandydata lub tez podpisali się pod jego poglądami.

Kultura masowa przedstawia nam, to co według niej jest najlepsze. To my musimy wiedzieć jaki sposób poruszać się w świecie mediów.

Jak wywnioskować czy dana informacja jest obiektywna? Jak nie dać się zmanipulować?

Jan Pospieszalski jest muzykiem, aranżerem i kompozytorem, publicystą, autorem programów radiowych i telewizyjnych. Jest znany z programu „Warto rozmawiać” emitowanego w telewizji. Przedstawi nam prawdziwy obraz mediów. Jego kariera potoczyła się błyskawicznie – występował wraz z zespołem Czerwone Gitary, Woo Boo Doo, a także Voo Voo. Nie odstawił jednak religii na drugi plan. W 1993 r., wraz z polskimi wokalistami wydał płytę „Osiem Błogosławieństw”, z okazji wizyty Jana Pawła II w Polsce, a także wiele innych.

Podczas tego spotkania będziemy mogli dowiedzieć się o mediach „od kuchni”, czyli jak to naprawdę jest. Co to jest kultura masowa, czy media wywierają na nas wpływ? Na te pytania znajdziesz odpowiedź tego Spotkania „W DRODZE”.

Zapraszamy serdecznie!
Piątek godz. 19:00 kościół św. Jadwigi Królowej w Płocku.
Nie może Cię zabraknąć!

Źródło: www.wdrodze.mlodzi.rel.pl

Skomentuj

comments