Sławna żona o sławnym mężu

Na spotkanie z Magdaleną Zawadzką i promocję książki „Gustaw i ja” zaprasza Książnica Płocka. W programie spotkania jest nie tylko rozmowa z autorką, ale również prezentacja zdjęć z archiwum rodzinnego państwa Holoubków.

 

 

Magdalena Zawadzka aktorstwu oddała całe swoje życie. Występowała na deskach teatrów, estradach i srebrnym ekranie w Polsce i na świecie. Po roli zadziornej Baśki w „Panu Wołodyjowskim” kochała się w niej cała Polska. A ona całym sercem pokochała Gustawa Holoubka. Artystę, który zagrał setki przejmujących ról teatralnych i filmowych. Był reżyserem i dyrektorem teatrów, pedagogiem, prezesem SPATiF-u, posłem i senatorem. Jak twierdzą niektórzy, urodził się po to, by wygłosić pamiętną „Wielką Improwizację”.

W jednym z fragmentów książki Magdalena Zawadzka pisze: „Życie jest snem. Poznają się w Dramatycznym na próbie sztuki pod takim tytułem. Ona najmłodsza w zespole, on – gigant sceny i filmu. Zakochują się w sobie bez pamięci. Po sławne uszy Gucieńka i zawsze ciekawie nastawione Magusi. Życie układa im się jak sen. Romantycznie, czasem komicznie a czasem dramatycznie i sensacyjnie, ale zawsze ze szczęśliwym zakończenie”.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Książnicy przy ul. Kościuszki 6. Poprowadzi je Hanna Grudzińska z wydawnictwa „Marginesy”. Wydawnictwo zapewnia po spotkaniu sprzedaż książek „Gustaw i ja” oraz „Wspomnienia z Niepamięci” w promocyjnych cenach.

Źródło: Urząd Miasta Płocka

Skomentuj

comments